JURAJ DROBA POKRAČUJE A ŠTARTUJE NOVÉ PROJEKTY V KRAJI 💚👇

JURAJ DROBA POKRAČUJE A ŠTARTUJE NOVÉ PROJEKTY V KRAJI 💚👇

PROJEKTY, KTORÉ ŽUPA ŠTARTUJE V ROKU 2023
Hospodárenie župy bolo narušené infláciou, cenami energií, ale predovšetkým tzv. „prorodinným“ balíčkom. Naše príjmy drasticky klesli, ale nevzdávame sa a hľadáme možnosti, ako naše vízie pretaviť do reality. Napríklad s pomocou eurofondov či Plánu obnovy a odolnosti. S radosťou vám oznamujem, že nielenže tento rok pokračujeme v rozrobených projektoch, ale aj niekoľko nových štartujeme. Makáme naplno a máme radosť z toho, ako meníme kraj. Do tohto sa postupne púšťame v novom roku:
🔹 Z Plánu obnovy a odolnosti začneme s komplexnou rekonštrukciou a zateplením šiestich školských areálov.
🔹 Budovať začneme aj ďalšie Centrá odborného vzdelávania a prípravy. Moderné priestory pre prax časom dostane hotelovka Mikovíniho, študenti kaderníctva a vizážistiky z Račianskej 105 a Svätoplukovej 2 budú mať spoločné centrum venované službám, odborné učebne dostanú aj budúci elektrotechnici z Hálovej 16.
🔹 Na marcové Zastupiteľstvo BSK prinesieme ideový zámer zdravotníckeho kampusu na Boroch. Bude slúžiť našim stredným zdravotníckym školám, Slovenskej zdravotníckej univerzite, ako aj samotným lekárom z praxe.
🔹 Pokračujeme v deinštitucionalizácii. Zariadeniu sociálnych služieb Kaštieľ v Stupave na Záhorí začneme stavať päť menších objektov po 30 klientov, kde sa budú poskytovať zdravotnícke aj sociálne služby.
🔹 Pre dospelých klientov s autizmom začne rásť nové zariadenie na Znievskej v Petržalke.
🔹 Pokračujeme v stavbe obchvatu Grobov s napojením na Grinavu a rozbiehame veľký obchvat.
🔹 Bojujeme za posledné prepojenie cez Moravu – most Dürnkrut/ Gajary.
🔹 Rozbehnúť plánujeme aj projekt Vinohradníckej cyklomagistrály.
🔹 Budovať začneme aj cyklotrasu na trase Bratislava – Most pri Bratislave – Zálesie – Malinovo, jej súčasťou bude lávka cez Malý Dunaj, ktorá prepojí Zálesie s Malinovom.
🔹 Postupne chceme revitalizovať tri rozľahlé parky pri modranskom, stupavskom a malinovskom kaštieli. Prvá je na rade Modra. Držme si spolu palce. Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy