HLAS: ROZHODNUTIE BELGICKEJ PROKURATÚRY O PRÍPADE JOZEFA CHOVANCA JE VÝSMECH SPRAVODLIVOSTI Strana HLAS – sociálna demokracia v…

HLAS: ROZHODNUTIE BELGICKEJ PROKURATÚRY O PRÍPADE JOZEFA CHOVANCA JE VÝSMECH SPRAVODLIVOSTI

Strana HLAS – sociálna demokracia vyjadruje hlboké rozčarovanie z rozhodnutia belgickej prokuratúry o zastavení trestného stíhania proti páchateľom násilnej smrti slovenského občana Jozefa Chovanca, ku ktorej došlo na letisku Charleroi v roku 2018.
Uniknuté video z policajného zásahu jasne ukazuje, že belgické silové zložky použili neúmerné donucovacie kroky vedúce k usmrteniu pána Chovanca.

Rozhodnutie belgickej generálnej prokuratúry v súvislosti s úmrtim slovenského občana preto považujeme za výmech spravodlivosti. Belgické orgány zlyhali, sú zodpovedné za zabitie slovenského občana a Slovenská republika musí žiadať okamžité potrestanie vinníkov. Vyzývame ministra zahraničných vecí Káčera, aby konal a riešil túto bezprávosť. Je to právny precedens, ktorý je neospravedlniteľný a je fackou demokracie v Európe.
#HLAS #SociálnaDemokracia #PeterKmec Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy