Fico a Pellegrini podkopávajú obranyschopnosť Slovenska Je úplne zrejmé, prečo sa Robert Fico tak vehementne angažuje v otázke …

Fico a Pellegrini podkopávajú obranyschopnosť Slovenska

Je úplne zrejmé, prečo sa Robert Fico tak vehementne angažuje v otázke starých ruských stíhačiek. Migy-29 od septembra nelietajú a ich opätovné použitie je možné iba s technikmi a dielmi z Ruska, za čo Slovensko celé roky platilo desiatky miliónov eur ročne biznis partnerom Roberta Fica. My sme to zastavili. Smer totiž dokázal spraviť biznis zo všetkého – kšefty s agrodotáciami na betónové plochy, kšefty v IT projektoch, no zvlášť podlé je, ak sa obchoduje s bezpečnosťou občanov Slovenska. Staré ruské stíhačky sú v súčasnej situácii pre Slovensko absolútne nepoužiteľné a ich výmena za modernú techniku v rámci prípadných kompenzačných schém je jednoznačne tým najlepším a najvýhodnejšímriešením. Tento rok nám s obranou vzdušného priestoru pomáha Česká republika a Poľsko, budúci rok začnú dodávky amerických stíhačiek, ktoré kúpila vláda Petra Pellegriniho, takže pre staré ruské lietadlá v našej armáde skrátka nie je miesto.

Minister obrany Jaro Naď sa zaviazal, že diskusia k zámene stíhačiek za modernejšiu techniku prebehne v Národnej rade, keď bude táto otázka reálne na stole. O to viac je nezodpovedné, ak z našich národných záujmov robí Robert Fico predvolebné politické divadlo.

Pomoc Ukrajine nie je len pomocou susedovi, ktorého napadla nepriateľská veľmoc. Je to v prvom rade vlastný pud sebazáchovy a náš národný záujem. Ak by Ukrajina nedokázala odraziť ruskú agresiu, dostali by sa ruské tanky na hranice Slovenskej republiky, čím by boli ľudia na Slovensku priamo ohrození agresívnou politikou Ruska. Naša vláda robí všetko preto, aby zabezpečila mier a pokojný život pre ľudí na Slovensku, súčasťou je práve preto aj pomoc Ukrajine technikou, ktorú už u nás nemáme ako využiť.

Nedovoľme, aby tému našej obranyschopnosti zneužívali politici ako Robert Fico a Peter Pellegrini, ktorým nejde o Slovensko, ale len o seba a svoje záujmy.

Mier a bezpečnosť sú základom pre normálne fungovanie spoločnosti, ľuďom by boli zbytočné vyššie dôchodky či obedy zadarmo, ak by im na hlavu padali ruské bomby. Je preto životným záujmom Slovenska, aby Ukrajina dokázala odraziť ruskú agresiu, a následne sa do nášho regiónu vrátil čo najskôr pokoj.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy