FALOŠNÉ MESIÁŠSTVO HEGERA A NAĎA NEPOZNÁ HRANÍC Spôsob, akým sa Heger a Naď snažia “pomáhať” Ukrajine, začína byť nielen tristn…

FALOŠNÉ MESIÁŠSTVO HEGERA A NAĎA NEPOZNÁ HRANÍC

Spôsob, akým sa Heger a Naď snažia “pomáhať” Ukrajine, začína byť nielen tristný, ale pre Slovensko už aj veľmi nebezpečný. Najvypuklejšie to vidno pri ich snahe vyviezť stíhačky MIG-29 na Ukrajinu.

HLAS – sociálna demokracia od začiatku zdôrazňuje, že Ukrajina má právo na obranu pred ruskou inváziou, vrátane zahraničnej vojenskej pomoci, ktorá je v tomto prípade plne v súlade s Chartou OSN. HLAS-SD však od samotného začiatku požaduje, aby akákoľvek vojenská pomoc SR pre Ukrajinu spĺňala dve základné podmienky: nesmie byť ohrozená obranyschopnosť samotnej SR a pomoc musí byť súčasťou kolektívneho rozhodnutia na úrovni NATO alebo EÚ. Týka sa to aj vývozu stíhačiek – táto operácia musí byť súčasťou kolektívneho rozhodnutia o pripravenosti spojencov poskytnúť leteckú vojenskú techniku na Ukrajinu.

👉Podobnú požiadavku vznieslo v týchto dňoch aj Poľsko. Predseda poľskej vlády Morawiecki zdôraznil, že západní spojenci by mali v otázke prípadného dodania bojových stíhačiek Ukrajine postupovať koordinovane a malo by ísť o strategické rozhodnutie celej Severoatlantickej aliancie. „Pretože táto vojna je veľmi vážnym konfliktom a Poľsko nie je účastníkom tejto vojny, ani NATO nie je jej účastníkom,“ zdôraznil predseda poľskej vlády.

Zdroj▶️ https://tvnoviny.sk/zahranicne/clanok/439749-polsko-je-ochotne-poslat-ukrajine-stihacky-f-16-ak-by-sa-na-tom-dohodli-spojenci-z-nato?campaignsrc=tn_clipboard

Jadrové mocnosti (USA, Francúzsko a Veľká Británia) sú taktiež k problematike dodávky bojových lietadiel na Ukrajinu zdržanlivé preto, lebo si uvedomujú , že ide o úplne posledný krok, pri ktorom môže dôjsť k maximálnej eskalácii ukrajinského konfliktu. Druhou takouto možnosťou je dodávka raketových a delostreleckých systémov dlhého doletu, pri ktorej je taktiež potrebné počítať s najhorším scenárom. Je možné predpokladať, že takéto dodávky, ak by mali v bojovej činnosti viesť k nakloneniu víťazstva v konflikte na stranu Ukrajiny, znamenali by z hľadiska možnej reakcie Ruska len jedinú vec a to použitie taktických jadrových zbraní. Túto možnosť si veľmi dobre uvedomujú okrem západných jadrových mocností aj v Nemecku.

Stíhačky, rakety či delostrelecké systémy dlhého doletu sú tak podľa všetkého jazýčkom na váhach. Preto majú spojenci NATO a aj jednotlivé členské štáty EÚ k tejto problematike tak opatrné postoje. A toto je aj pozícia HLAS – sociálna demokracia. Nič viac a nič menej. To sa však netýka Hegera a Naďa. Namiesto toho, aby hľadali diplomatické riešenia (vrátane vojenskej pomoci), stavajú sa do pozície falošných mesiášov s cieľom zviditeľniť sa v zahraničí za každú cenu. Najväčším nebezpečenstvom v súčasnej situácii je štát a jeho predstavitelia, ktorí v pozícii užitočného idiota konajú unilaterálne, bez širšieho konsenzu so spojencami. Bohužial, do tejto pozície celé Slovensko a jeho občanov dnes ťahajú Heger s Naďom.
#HLAS #SociálnaDemokracia #PeterKmec Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy