DO TURECKA POSIELAME HUMANITÁRNU POMOC NAŠI ZÁCHRANÁRI SA VRÁTIA ZAJTRA 👉Do Turecka poletí zajtra ráno plne naložené lietadlo L…

DO TURECKA POSIELAME HUMANITÁRNU POMOC
NAŠI ZÁCHRANÁRI SA VRÁTIA ZAJTRA

👉Do Turecka poletí zajtra ráno plne naložené lietadlo Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR Airbus A319 s humanitárnou pomocou SR v objeme viac ako 6 ton.

👉Súčasťou humanitárnej zásielky Slovenskej republiky, ktorá je výsledkom úzkej spolupráce rezortov vnútra a diplomacie SR, je najmä potrebná potravinová pomoc, hygienické potreby a ďalší materiál, o ktorý Turecko požiadalo aj prostredníctvom Mechanizmu Únie v oblasti civilnej ochrany.

👉Humanitárny materiál bol zabezpečený v spolupráci so spoločnosťou Tesco Stores, a.s. a spoločnosťou SHP Harmanec, a.s. a reflektuje tak úzku spoluprácu so súkromným sektorom na poskytovaní urgentnej humanitárnej pomoci pre partnerov v núdzi.

👉Vzhľadom na kapacitné obmedzenie lietadla a pripravenej humanitárnej pomoci, ktorá prevyšuje kapacitu stroja, ministerstvo vnútra plánuje ďalšie zabezpečovanie prepravy humanitárnej pomoci Slovenskej republiky do Turecka aj v najbližších dňoch.

👉Letecký útvar MV SR v prípade potreby ďalšej prepravy humanitárnej pomoci SR ju zabezpečí ďalšími lietadlami (k dispozícii sú: A319 a Fokker 100). Ak si to situácia bude vyžadovať, pomoc do Turecka môže byť našimi lietadlami zrealizovaná aj niekoľkokrát za deň.

👉Predmetná materiálna pomoc bola poskytnutá nad rámec finančného príspevku 100 000 eur do Pohotovostného fondu WHO pre mimoriadne situácie na pomoc ľuďom v Turecku a Sýrii. Humanitárna zásielka bola poskytnutá v koordinácii s Európskou úniou, ktorá na jej prepravu do Turecka poskytne náhradu nákladov až do výšky 75%.

❤️Nášmu tímu v Turecku sa doteraz podarilo vypátrať z ruín 12 živých osôb, ktoré boli následne odovzdané do starostlivosti miestnych úradov, z nich 5 dospelých osôb a 1 dieťa sú mimo ohrozenia života.

❤️Nakoľko vzhľadom na bezpečnostnú situáciu a aj na to, že od zemetrasenia uplynulo 6 dní, tím MV SR zložený z členov Hasičského a záchranného zboru a Horskej záchrannej služby urobil všetko pre to, aby pomohol vytiahnuť živých ľudí z trosiek a zajtra (nedeľa 12.2.) sa vráti domov. Slovensko bude Turecku naďalej plne nápomocné v zmysle humanitárnej či inej medzinárodnej pomoci.

❤️Slovensko zároveň pomáha aj v oblasti repatriácie. Lietadlom Leteckého útvaru MV SR sa z Turecka spolu so záchranármi vrátia aj tri osoby, ktoré sa nachádzali v oblasti vážne postihnutej zemetrasením v Turecku. Ich dom je v dôsledku zemetrasenia poškodený a požiadali cestou veľvyslanectva SR v Ankare o repatriáciu.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy