DIAĽNICA PO POŽIARI OPRAVENÁ ZA 24 HODÍN Priatelia, D1 Prešov – Poprad je opravená. Za menej ako 24 hodín sme opravili ťažko p…

DIAĽNICA PO POŽIARI OPRAVENÁ ZA 24 HODÍN

Priatelia, D1 Prešov – Poprad je opravená. Za menej ako 24 hodín sme opravili ťažko poškodený úsek na D1. Opravy prebiehali bez prestávky, vrátane noci. Na prácach sa podieľalo niekoľko desiatok ľudí. Odstránili sa tony kovu, poškodené vozidlá a na veľkej ploche sa položil nový asfaltový koberec. Aktuálne sa čaká na noc, počas ktorej by asfalt vychladol dostatočne, aby bolo možné obnoviť dopravu. Spustenie dopravy na úseku je plánované o polnoci.

Opravu sme stihli v mimoriadne krátkom čase. Za jeden deň nepretržitej práce sme zaistili odstránenie vrakov kamiónov vrátane nákladu, 18 tonového oceľového zvitku. Odviezla sa kontaminovaná pôda, vyfrézovali sme vozovku, vymenili zvodidlá a položili asfaltový koberec v hrúbke až 18 centimetrov.

Niekoľko desiatok ľudí a ťažké mechanizmy pracovali bez prestávky počas včerajšieho poobedia, noci a dnešného dňa. Vďaka tomu sa ešte včera vo večerných hodinách podarilo sprejazdniť úsek v smere z Popradu do Prešova. O termíne sprejazdnenia opačného smeru rozhodla teplota. Je nevyhnutné, aby nová vozovka dostatočne vychladla. Preto sa s obnovením dopravy čaká na dnešnú polnoc.

Obojsmerné uzatvorenie diaľnice D1 medzi mostom nad Štefanovským potokom a zjazdom Hendrichovce bolo spôsobené zrážkou dvoch kamiónov, ktoré následne začali horieť. Obe vozidlá zhoreli do tla a spôsobili masívne škody na úseku.

🧡ĎAKUJEME VÁM ZA TRPEZLIVOSŤ

Autor správy, foto a správu publikoval Národná diaľničná spoločnosť on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy