ĎALŠIE VÁŽNE PODOZRENIA NA GENERÁLNEJ PROKURATÚRE 🚨 Alojz Baránik požiadal o predvolanie Maroša Žilinku na ústavnoprávny výbor,…

ĎALŠIE VÁŽNE PODOZRENIA NA GENERÁLNEJ PROKURATÚRE 🚨

Alojz Baránik požiadal o predvolanie Maroša Žilinku na ústavnoprávny výbor, aby podal vysvetlenia o skutočnosti, že tajil a mlžil o tom, že jeho podriadené prokurátorky Habčáková a Cibuľová intervenovali na súde v prospech mocných figúr z prostredia Smeru a Sme rodiny, a to v úplnom rozpore s ústavou a zákonom, keďže na takú intervenciu nemali žiadne zákonné oprávnenie.

Dnes som požiadal predsedu Ústavno-právneho výboru o predvolanie si Maroša Žilinku na podanie vysvetlenia okolo skutočnosti, že tajil a mlžil o tom, že jeho podriadené prokurátorky Habčáková a Cibuľová intervenovali na súde v prospech mocných figúr z prostredia Smeru a Sme rodiny, a to v úplnom rozpore s ústavou a zákonom, keďže na takú intervenciu nemali žiadne zákonné oprávnenie.

Národná rada v zmysle ústavy má tzv. všeobecnú kontrolnú právomoc.
Rokovací poriadok, navyše, stanovuje, že generálny prokurátor je povinný sa dostaviť na rokovanie výboru a podať požadované vysvetlenia a predložiť požadované doklady.

Považujem za neprípustné, aby systém “našich ľudí” pokračoval len vďaka tomu, že koalícia sa nechala obalamutiť Borisom Kollárom a zvolila (spolu so Smerom a fašistami) za GP najmenej vhodnú osobu.

Zároveň ma zaráža, že za tejto situácie sa pani prezidentka dosiaľ nerozhodla podať disciplinárny návrh na Maroša Žilinku. Poukazujem na túto skutočnosť preto, lebo v zmysle disciplinárneho poriadku NSS je veľmi nedostatočne stanovená tzv. legitimácia (teda oprávnenie) na podanie takého návrhu tak, že prakticky tento môže podať len prezident. O to väčšia je potom zodpovednosť pani prezidentky pri zabezpečovaní riadneho chodu štátnych orgánov aj v tejto oblasti.

Možno práve uvedené mnou navrhované podanie vysvetlenia GP na Ústavno-právnom výbore (a hlavne jeho priebeh) bude tým, čo ešte chýba pani prezidentke k správnemu rozhodnutiu. Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy