ČEKOVSKÉHO DOBRODRUŽSTVO Rozvrátená koaličná väčšina sa nevie zmieriť so stavom, že končí. Doslova ma šokuje, ak člen Budajovej…

ČEKOVSKÉHO DOBRODRUŽSTVO

Rozvrátená koaličná väčšina sa nevie zmieriť so stavom, že končí. Doslova ma šokuje, ak člen Budajovej platformy K. Čekovský prichádza so zásadným zákonom, akým je reforma RTVS, ktorá upravuje voľbu generálneho riaditeľa, ustanovuje akýsi výbor voliteľov a podobné zásadné zmeny.
V čase, kedy je parlament v rozvrate a vláda je odvolaná, považujem predloženie zákona za čisté politické dobrodružstvo K. Čekovského a snahu upútať pred voľbami.

👉Zúfalí ľudia robia zúfalé činy a snaženie K. Čekovského je presne z tejto dielne. Spolu so spiacou ministerkou využívajú chaos a neporiadok v parlamente, aby pretlačili niečo, čo sa im vďaka blokácii Sme rodina nedarilo po celé tri roky. Niet sa preto čo čudovať, že inak neviditeľná ministerka Milanová vyjadrila podporné stanovisko, nechala sa počuť, že jej rezort túto iniciatívu víta a verí, že nájde väčšinu na podporu.

☝️Namiesto širokej odbornej diskusie vidíme len rýchly poslanecký návrh, ako by išlo len o malú novelu zákona. Videli sme v priamom prenose, čo za neporiadok vyvolal návrh R. Sulíka o zrušení koncesionárskych poplatkov. Nedomyslený a neodkonzultovaný s odborníkmi. Vzápätí ho nasleduje Čekovského predvolebný ťah doslova prekopať celú RTVS. Nerozumiem, prečo si túto dôležitú inštitúciu zobrali niektorí politici ako predvolebnú hračku a robia si s ňou čo chcú. Rozosievajú v nej nervozitu, nepokoj a obrovskú neúctu k ľuďom, ktorí v nej pracujú.

☝️Verím, že v parlamente zostal aspoň kúsok zdravého rozumu a nikto nepodporí tento predvolebný Čekovského hazard s verejnoprávnou inštitúciou. O tom, aká bude RTVS, by mala rozhodovať až nová vláda SPOLU S ODBORNÍKMI a nie JEDEN poslanec bez politickej príslušnosti.

#HLAS #ĽubicaLaššáková Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy