Ak to Richard Sulík myslí so Slovenskom naozaj dobre a vážne, mal by podporiť júnový termín volieb. Ak totiž prejdeme na septemb…

Ak to Richard Sulík myslí so Slovenskom naozaj dobre a vážne, mal by podporiť júnový termín volieb. Ak totiž prejdeme na septembrový termín volieb, každé štyri roky budeme mať problém s prípravou štátneho rozpočtu.

„ROZPOČTOVO ZODPOVEDNÚ“ SaS PRÍPRAVA ZODPOVEDNÝCH ROZPOČTOV NEZAUJÍMA

Včera sme sa z úst Borisa Kollára dozvedeli, že je to práve RICHARD SULÍK, ktorý preferuje septembrový termín volieb. Vraj tým rešpektuje dohodu partnerov (teda požiadavku OĽANO). V skutočnosti sa však s ľahkosťou vie ústavná väčšina poslancov dohodnúť na JÚNOVOM TERMÍNE, to by však musela (vraj) rozpočtovo zodpovedná Sloboda a Solidarita byť skutočne zodpovednou stranou.

Zo zákona musí byť POLITICKY DOHODNUTÝ návrh štátneho rozpočtu predložený do Národnej rady vždy najneskôr 15. októbra v danom roku. Ak sa teda predčasné voľby budú konať až 30. septembra, tak nie len teraz, ale pre KAŽDÚ ĎALŠIU VLÁDU bude prakticky NEMOŽNÉ dodržať zákon. Čo je však ešte podstatnejšie, každá nová vláda, ktorá bude aktuálnym víťazom volieb, bude mať hneď na začiatku mandátu prakticky zviazané ruky a bude trvať niekoľko mesiacov, kým bude môcť naplno začať plniť sľuby a program, pre ktoré získala dôveru väčšiny ľudí na Slovensku.

Upozorňujeme na to my, upozorňujú na to odborníci, upozorňuje na to dokonca pani prezidentka. „Rozpočtovo (ne)zodpovednú“ SaS to však pri sledovaní vlastných záujmov ABSOLÚTNE NEZAUJÍMA.

Slušne, ale dôrazne žiadame SaS, aby ešte raz prehodnotila svoj postoj, a nakoniec pristúpila k jedinému ZODPOVEDNÉMU RIEŠENIU – PREDČASNÝCH PARLAMENTNÝCH VOĽBÁCH V JÚNI 2023. Autor správy, foto a správu publikoval Richard Raši on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy