AGÓNIA SA SKONČILA, VOLIČI MAJÚ PRÁVO ROZDAŤ KARTY NANOVO Píše predseda strany SPOLU Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokrac…

AGÓNIA SA SKONČILA, VOLIČI MAJÚ PRÁVO ROZDAŤ KARTY NANOVO

Píše predseda strany SPOLU Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia: „Po definitívnom spľasnutí nádeje na novú väčšinu v parlamente, ktorá by umožnila pokračovanie nejakej podoby vlády Eduarda Hegera je konečne jasné, že smerujeme k predčasným voľbám. Septembrový termín, na ktorý to momentálne vyzerá, dlhodobo označujeme za najvhodnejší, aj keď hlasy, volajúce po čo najrýchlejších predčasných voľbách, sú nepochybne legitímne.

Nevyhnutným predpokladom, aby nasledujúce voľby nedopadli úplnou katastrofou, je spájanie strán, politikov aj nových tvárí na podobnom hodnotovom základe. Zakladanie nových strán je v tejto chvíli zbytočnou obchádzkou, na to máme málo času.

Ak sa zhodneme aspoň na troch spoločných parametroch – jasnej proeurópskej a proatlantickej orientácii Slovenska, nedotknuteľnosti liberálnej demokracie ako spôsobu spravovania štátu a nevyhnutnosti reforiem, ak nemáme skončiť v koši porazených po nasledujúcom desaťročí permanentných kríz – musíme ísť do volieb spolu.

Nezdržiavajme sa pozičnými zápasmi, ale poďme spolu hovoriť o tom, čo treba urobiť, aby sa na Slovensku dobre žilo aj našim deťom. Lebo nevpustiť do vlády Fica ani Matoviča je len prostriedok, nie konečný cieľ.“

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy