79-ROČNÁ SENIORKA ODOVZDALA CUDZIEMU MUŽOVI CELOŽIVOTNÉ ÚSPORY. VĎAKA POLÍCII O NICH NEPRIŠLA V piatok takmer na pravé poludnie…

79-ROČNÁ SENIORKA ODOVZDALA CUDZIEMU MUŽOVI CELOŽIVOTNÉ ÚSPORY. VĎAKA POLÍCII O NICH NEPRIŠLA

V piatok takmer na pravé poludnie zazvonil 79-ročnej dôchodkyni telefón. Hlas v telefóne, vydávajúci sa za jej vnuka, jej oznámil, že je vo veľkej tiesni a veľmi súrne potrebuje finančnú hotovosť. Dokonca, že nemá čas ani prísť si po peniaze k dôchodkyni do bytu, ale má mu ich priniesť ona.

Seniorka, v snahe pomôcť vnukovi, vzala z domu finančnú hotovosť 20.000 eur, zaniesla ju k vchodu obytného domu, kde ju už čakal neznámy muž, ktorý po tom, čo mu dôchodkyňa odovzdala 20.000 eur v bankovkách rôznej nominálnej hodnoty, nasadol do auta a z miesta veľmi rýchlo odišiel.

Žena mala zlé tušenie, preto zavolala preto svojmu vnukovi, ktorý jej potvrdil, že sa stala obeťou podvodníkov.

Vďaka tímovej práci kriminalistov z rôznych častí Slovenska, výmene informácií a operatívno – pátracej činnosti mali košickí kriminalisti tieto osoby, páchajúce takúto trestnú činnosť, „na muške“, a preto bolo potrebné nájsť spojitosť medzi nimi a týmto prípadom. Vďaka rýchlej reakcii policajtov na košickom krajskom operačnom stredisku a kriminalistov, ktorí o smere úniku informovali kolegov v banskobystrickom kraji, sa v obci Pinciná lučeneckým „PMJ-čkarom“ podarilo zastaviť vozidlo zn. Kia s dvomi podozrivými osobami.

Pri prehliadke vozidla osoby dobrovoľne vydali finančnú hotovosť aj niekoľko mobilných telefónov.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach obvinil dvoch mužov zo zločinu podvodu, spáchaného formou spolupáchateľstva.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy