­čę║ ZDRAVIE PRE V┼áETK├ŁCH BEZ ROZDIELU Cie─żom Svetovej zdravotn├şckej organiz├ície (WHO) je zlep┼íova┼ą pr├şstup ku zdravotnej starostl…

­čę║ ZDRAVIE PRE V┼áETK├ŁCH BEZ ROZDIELU

Cie─żom Svetovej zdravotn├şckej organiz├ície (WHO) je zlep┼íova┼ą pr├şstup ku zdravotnej starostlivosti na celom svete a bez diskrimin├ície. Pri jej zalo┼żen├ş v roku 1948 patrili medzi jej priority mal├íria, zdravie det├ş a ┼żien ─Źi hygiena prostredia. Aj ke─Ć mnoh├ę z t├Żchto t├ęm ost├ívaj├║ aktu├ílne dodnes, v eur├│pskom regi├│ne WHO pom├íha najm├Ą rozv├şja┼ą zdravotn├ę syst├ęmy a programy. ─îlenom organiz├ície sme od 4. febru├íra 1993.

­čžČ SPOLO─îN├ë ├ÜSILIE O ZDRAV┼áIU SPOLO─îNOS┼Ą

Ak├ę krehk├ę je zdravie svetovej popul├ície n├ím pripomenula aj pand├ęmia COVID-19. Na to, aby bolo tak├Żch pand├ęmi├ş ─Źo najmenej, a aby sme ich vedeli ─Źo najefekt├şvnej┼íie rie┼íi┼ą, dohliada pr├íve WHO: pravidelne monitorovala stav pand├ęmie na celom svete a pod─ża jej v├Żvoja vyd├ívala odpor├║─Źania ako sa chr├íni┼ą. Dnes aktivitu WHO m├┤┼żeme sledova┼ą aj na Ukrajine, kde vojna sp├┤sobila aj zdravotn├şcku kr├şzu. Na mieste poskytuje zdravotn├║ pomoc aj logistick├║ podporu.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy