­čŤí OCHRANA V├ü┼áHO S├ÜKROMIA V ONLINE PRIESTORE NEBOLA V┼ŻDY SAMOZREJMOS┼ĄOU Nad┼íenie z nekone─Źn├Żch mo┼żnost├ş, neopatrn├ę zaobch├ídzanie…

­čŤí OCHRANA V├ü┼áHO S├ÜKROMIA V ONLINE PRIESTORE NEBOLA V┼ŻDY SAMOZREJMOS┼ĄOU

Nad┼íenie z nekone─Źn├Żch mo┼żnost├ş, neopatrn├ę zaobch├ídzanie s nov├Żmi platformami, poskytovanie s├║kromn├Żch inform├ícii bez dosahu na to, aby sme vedeli kde skon─Źia – aj takto vyzerali po─Źiatky rozvoja internetu a podobn├í situ├ícia st├íle pretrv├íva. R├Żchlo sa rozv├şjaj├║ci priestor bol ide├ílnym podhub├şm, z ktor├ęho vyr├ístla nepreh─żadn├í sple┼ą toho, ako sa nar├íba s na┼í├şm s├║krom├şm.

­č笭čç║ E├Ü JE GARANTOM NA┼áEJ BEZPE─îNOSTI NA INTERNETE

├Źrsko za─Źiatkom tohto roka vymeralo americkej spolo─Źnosti Meta dve pokuty v celkovej v├Ż┼íke 390 mili├│nov eur. Jej dc├ęrske spolo─Źnosti Facebook a Instagram sa toti┼ż pod─ża ├şrskeho ├║radu pre ochranu osobn├Żch ├║dajov previnili proti eur├│pskym pravidl├ím GDPR. Komisia uviedla, ktor├ę konanie Mety vyhodnotila ako nez├íkonn├ę: platforma napr├şklad neopr├ívnene z├şskala s├║kromn├ę d├íta a tie potom vyu┼ż├şvala na zobrazovanie personalizovanej reklamy.

Na┼íe osobn├ę ├║daje od roku 2018 chr├íni V┼íeobecn├ę nariadenie o ochrane ├║dajov – zn├íme pod skratkou GDPR. Aj dne┼ín├Ż Medzin├írodn├Ż de┼ł venovan├Ż ochrane d├ít n├ím pripom├şna d├┤le┼żitos┼ą n├í┼ího s├║kromia, ktor├ę nariadenie Eur├│pskej ├║nie vr├ítilo do na┼íich vlastn├Żch r├║k. E├Ü je glob├ílnym l├şdrom t├Żchto ┼ítandardov a in┼ípiruj├║ sa nimi mnoh├ę in├ę krajiny, ktor├ę chc├║ chr├íni┼ą pr├ívo na s├║kromie svojich obyvate─żov.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy