🛡 OCHRANA VÁŠHO SÚKROMIA V ONLINE PRIESTORE NEBOLA VŽDY SAMOZREJMOSŤOU Nadšenie z nekonečných možností, neopatrné zaobchádzanie…

🛡 OCHRANA VÁŠHO SÚKROMIA V ONLINE PRIESTORE NEBOLA VŽDY SAMOZREJMOSŤOU

Nadšenie z nekonečných možností, neopatrné zaobchádzanie s novými platformami, poskytovanie súkromných informácii bez dosahu na to, aby sme vedeli kde skončia – aj takto vyzerali počiatky rozvoja internetu a podobná situácia stále pretrváva. Rýchlo sa rozvíjajúci priestor bol ideálnym podhubím, z ktorého vyrástla neprehľadná spleť toho, ako sa narába s naším súkromím.

🇪🇺 EÚ JE GARANTOM NAŠEJ BEZPEČNOSTI NA INTERNETE

Írsko začiatkom tohto roka vymeralo americkej spoločnosti Meta dve pokuty v celkovej výške 390 miliónov eur. Jej dcérske spoločnosti Facebook a Instagram sa totiž podľa írskeho úradu pre ochranu osobných údajov previnili proti európskym pravidlám GDPR. Komisia uviedla, ktoré konanie Mety vyhodnotila ako nezákonné: platforma napríklad neoprávnene získala súkromné dáta a tie potom využívala na zobrazovanie personalizovanej reklamy.

Naše osobné údaje od roku 2018 chráni Všeobecné nariadenie o ochrane údajov – známe pod skratkou GDPR. Aj dnešný Medzinárodný deň venovaný ochrane dát nám pripomína dôležitosť nášho súkromia, ktoré nariadenie Európskej únie vrátilo do našich vlastných rúk. EÚ je globálnym lídrom týchto štandardov a inšpirujú sa nimi mnohé iné krajiny, ktoré chcú chrániť právo na súkromie svojich obyvateľov.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy