­čö┤ SKVEL├ü SPR├üVA: Eur├│pska komisia schv├ílila ­č窭čç░ na┼íu prv├║ modifik├íciu Strategick├ęho pl├ínu Spolo─Źnej po─żnohospod├írskej politiky, k…

­čö┤ SKVEL├ü SPR├üVA: Eur├│pska komisia schv├ílila ­č窭čç░ na┼íu prv├║ modifik├íciu Strategick├ęho pl├ínu Spolo─Źnej po─żnohospod├írskej politiky, ktor├í ur─Źuje podmienky ─Źerpania podp├┤r pre po─żnohospod├írov.

Okrem zmeny defin├şcie akt├şvneho po─żnohospod├íra s├║ s├║─Źas┼ąou schv├ílenej modifik├ície aj ─Ćal┼íie n├ívrhy, ktor├ę vyplynuli z aplika─Źnej praxe. Ide o n├ívrhy v r├ímci ­ččó noriem dobr├ęho po─żnohospod├írskeho a environment├ílneho stavu (GAEC), ­ččó ekosch├ęm, ­ččó agrolesn├şckych syst├ęmov a ­ččó sektorov├Żch intervenci├ş.

Richard Tak├í─Ź – minister p├┤dohospod├írstva a rozvoja vidieka inicioval po─Źas zasadnutia Rady ministrov p├┤dohospod├írstva v Bruseli stretnutie s eurokomis├írom pre p├┤dohospod├írstvo Januszom Wojciechowskim, na ktorom ho po┼żiadal o ─Źo najr├Żchlej┼íie ods├║hlasenie prvej modifik├ície, a nie a┼ż na z├íver kalend├írneho roka.

­čŚĘ ÔÇ×Je to mimoriadne d├┤le┼żit├í a dobr├í spr├íva pre #Slovensko a slovensk├Żch po─żnohospod├írov. Som r├íd, ┼że po─żsk├Ż eurokomis├ír Wojciechowski prijal moje n├ívrhy a modifik├ícia bola schv├ílen├í u┼ż k 30. novembru 2023. Zmeny maj├║ za cie─ż zefekt├şvnenie procesov a sch├ęm pre po─żnohospod├írov. Po schv├ílen├ş prvej modifik├ície za─Źneme pr├şpravu na procesovanie druhej modifik├ície,ÔÇť doplnil minister.

#pomocpolnohospodarom #sebestacneslovensko

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy