💡 TVORME KULTÚRU S (RO)ZMYSLOM Vyše 2 roky sme so stovkami expertov a expertiek pracovali na tvorbe zásadného strategického dok…

💡 TVORME KULTÚRU S (RO)ZMYSLOM

Vyše 2 roky sme so stovkami expertov a expertiek pracovali na tvorbe zásadného strategického dokumentu, ktorý pomôže vytvoriť lepší kultúrny ekosystém a prinesie prierezové riešenia pre čo najviac oblastí kultúry.

📑 Stratégia kultúry a kreatívneho priemyslu SR 2030 predstavuje hĺbkovú analýzu súčasného stavu kultúry a kreatívneho priemyslu na Slovensku. Zároveň formuluje dlhodobé ciele štátnej kultúrnej politiky s pravidelne aktualizovanými akčnými plánmi a prepája ich s politikami iných rezortov – to všetko s výhľadom do roku 2030.

🗣️ Záleží nám na tom, aby sa s výsledným znením stratégie stotožnila kultúrna obec, keďže aj od nej bude do veľkej miery záležať jej napĺňanie do budúcna. Obzvlášť zásadným je preto participatívny prístup pri tvorbe dokumentu – rezort do procesu prizval zástupcov/-kyne z rôznych oblastí kultúry.

🤝 V participatívnom procese pokračujeme aj po tom, čo bola stratégia zverejnená v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Radi vaše pripomienky a postrehy vypočujeme na prezentácii spojenej s diskusiou už najbližší pondelok 13. februára o 17:00 v priestoroch vynovenej SNG či online prostredníctvom livestreamu. Tešíme sa na podnetnú diskusiu ➡️ https://www.facebook.com/events/685341346709826/

🌐 Dokument nájdete na portáli www.slov-lex.sk s priradeným číslom: LP/2023/52 alebo na www.strategiakultury.sk

Tvorme kultúru, aby kultúra dotvárala nás…

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy