🏴 SVET SA BLÍŽI K DESIVÉMU MÍĽNIKU: ROKU RUSKEJ AGRESIE Rusko už viac než jedenásť mesiacov útočí na Ukrajinu a jeho agresívne …

🏴 SVET SA BLÍŽI K DESIVÉMU MÍĽNIKU: ROKU RUSKEJ AGRESIE

Rusko už viac než jedenásť mesiacov útočí na Ukrajinu a jeho agresívne besnenie sa nevyhýba ani tým najmenším. Svedectvom absolútnej bezcitnosti sú incidenty, pri ktorých ukrajinské deti zomierajú pod paľbou počas evakuácie. Proruské hlasy, ktoré sa aj vo svetle týchto udalostí nehanbia stáť na strane Ruska, stále vehementne obhajujú zločiny Kremľa, zahmlievajú a šíria klamstvá. Snažia sa tým zakryť holý fakt, že Rusko sa na Ukrajine rozťahuje neprávom a keď odtiaľ odíde, nastane vytúžený mier.

💥 RUSI IM ZAKÝVALI NA ZNAK TOHO, ŽE CESTA JE VOĽNÁ… A POTOM SPUSTILI PAĽBU

BBC priniesla v apríli reportáž o detských obetiach, za ktorých zničené životy môže Rusmi vedená vojna na Ukrajine. Zo záberov z pohrebu 13-ročného Jeliseja – ktorý sa pre dramatickú situáciu v krajine konal viac než mesiac po chlapcovej vražde – srší zúfalstvo.

„11. marca nám Rusi dali povolenie na odchod. Dokonca nám zamávali na rozlúčku a zaželali nám veľa šťastia. Keď sme potom prechádzali cez pole, začali na nás strieľať,“ povedala Inna, matka Rusmi zabitého Jeliseja. Ten sedel v jednom z piatich áut, ktoré evakuovali iba ženy a deti z obce Peremoha v Charkovskej oblasti. Sedem z nich vtedy kvôli ruským vrahom zomrelo.

👉 VÍŤAZSTVO UKRAJINY NÁM PRINESIE MIER A BEZPEČNOSŤ

Rusi sa v prípade prehry Ukrajiny stanú našimi susedmi, a na Ukrajine sa nezastavia. Preto je dôležité, aby Ukrajina vytlačila Rusko zo svojho územia aj s pomocou, ktorú stále poskytujeme našim susedom spolu s našimi spojencami v EÚ a NATO. Solidarita a pomoc zvyšujú aj našu vlastnú bezpečnosť, a najbezpečnejšie sa budeme cítiť iba vtedy, keď zavládne na Ukrajine mier.

🔥 RUSI NIČIA CELÉ UKRAJINSKÉ RODINY BEZ MIHNUTIA OKA

Synčeka si bude celá rodina pamätať ako čestného, pokorného chlapca, vždy ochotného pomôcť.

„Chcem, aby sa svet dozvedel o zločinoch Ruska. Chcem, aby sa zrátali všetky obete. Chcem, aby sa Rusko zodpovedalo za ľudí, deti a ženy, ktoré zabili na našom území,“ povedala pre BBC Inna. Podľa jej slov je pre ňu jediným dôvodom ďalej žiť malý trojročný synček. Aj jeho vytiahla z vraku jedného z rozostrieľaných áut: na rozdiel od staršieho Jeliseja však útok prežil.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy