🏛️💻 SLOVENSKÁ KULTÚRA BUDE INKLUZÍVNEJŠIA. NAŠE KULTÚRNE DEDIČSTVO SA STÁVA SÚČASŤOU EURÓPSKEJ DIGITÁLNEJ ZBIERKY 🟢 Po rokoch, …

🏛️💻 SLOVENSKÁ KULTÚRA BUDE INKLUZÍVNEJŠIA. NAŠE KULTÚRNE DEDIČSTVO SA STÁVA SÚČASŤOU EURÓPSKEJ DIGITÁLNEJ ZBIERKY

🟢 Po rokoch, kedy projekt digitalizácie slovenského kultúrneho dedičstva počas minulých vedení rezortu kultúry skôr prešľapoval na mieste, svitá na lepšie časy. Dnes môže ministerstvo kultúry na čele s ministerkou Natália Milanová oznámiť, že výsledky digitalizácie zbierkových predmetov, ktoré sú dostupné na portáli kultúrneho dedičstva Slovakiana.sk, sa stanú súčasťou digitálneho kultúrneho dedičstva Európy Europeana.eu.

📱 Vzácne exponáty si budú môcť pozrieť ľudia po celom svete a zbierky budú zároveň sprístupnené ľuďom so zdravotným znevýhodnením, ktorí by inak takúto možnosť možno nikdy nedostali.

🎞️ Tento úspech sa nám podarilo zrealizovať spolu s Národné osvetové centrum a vybranými slovenskými inštitúciami. Ambiciózny tím, ktorý stojí za projektom Slovakiana – kultúrne dedičstvo Slovenska, aktuálne pracuje na ďalšom zaslaní zbierok zo slovenských inštitúcií, ako aj zvyšovaní kvality poskytnutých dát tak, aby naplno mohli prezentovať našu krajinu v 21. storočí.

Prístup k slovenským zbierkam v európskej digitálnej zbierke, nájdete tu 👉 https://bit.ly/Europeana-SK
Viac o projektoch Europeana a Slovakiana sa dočítate tu 👉 https://bit.ly/TS-Europeana

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy