✍️ Píše Veronika Remišová Človeku sa až obracia žalúdok, keď počúva, ako bezobsažný populista Pellegrini tvrdí, že stačí nekúpi…

✍️ Píše Veronika Remišová
Človeku sa až obracia žalúdok, keď počúva, ako bezobsažný populista Pellegrini tvrdí, že stačí nekúpiť 2 tanky, aby nakŕmil hladné slovenské deti. Ja to poviem ináč – stačilo za ich vlády nerobiť zlodejiny v IT. Za dva utajené IT projekty v hodnote takmer 50 miliónov eur, ktoré musíme kvôli ich zlyhaniam teraz preplácať zo štátneho rozpočtu, by rodičia každého novonarodeného dieťaťa mohli dostať tento rok 1000 eur navyše. Toľko k hladným deťom a dvom tankom.

Každý politik v Európe, ktorý má v sebe aspoň kúsok vlastenectva, pud sebazáchovy a zdravý rozum dnes vie, že imperialistickú a rozpínavú politiku Ruska, ktorá vykazuje silné paralely s Hitlerovým nacistickým režimom, nezastavia naivné reči o mieri, ani plastové holubice, ale sila a spoločná obrana. A to platí či je pri moci konzervatívna vláda ako v Poľsku, ktorá chce vybudovať najsilnejšiu pozemnú armádu v Európe, alebo či sú pri moci ľavičiari ako napríklad v Nemecku, kde práve prebieha celonárodná diskusia o zásadnej reforme a obnove nemeckej armády. Len u nás dvaja naivní a popletení bývalí premiéri tárajú o tom, ako túžia po mieri, no s nulovou investíciou.

To, aby sa Ukrajina ubránila, je dnes vecou národného záujmu Slovenska a nášho vlastného pudu sebazáchovy. Pretože Ukrajine teraz pomáhame “len” materiálne, no zomierajú v boji Ukrajinci. A bojujú proti nášmu spoločnému nepriateľovi. Pre tých, ktorí by to chceli spochybniť pripomínam, že Putin Slovensko nazval satanským režimom a nepriateľským štátom. Ak sa Ukrajinci neubránia, ruské tanky budú na našich hraniciach a ich hlavne budú mieriť na nás. A vtedy všetky reči o hladných deťoch a prázdne sľuby o dôchodkoch budú úplne zbytočné. Ukrajina sa musí ubrániť a tá najmenšia cena za to je pomôcť im materiálne, trebárs aj starými stíhačkami, ktoré ináč len budú hrdzavieť v hangároch. Fico a Pellegrini pripomínajú naivných politikov z roku 1938, ktorí obetovali Hitlerovi Československo a naivne dúfali, že to im zabezpečí pokoj a mier. Nebol ani pokoj, ani mier, len obrovská katastrofa, ktorá svet stála milióny zničených ľudských životov. Nedovoľme, aby tému našej obranyschopnosti a vlastenectva zneužívali politici ako Fico/Pellegrini, ktorým vôbec nejde o Slovensko, len o seba a svoje záujmy.

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy