VÝSLEDKY REFERENDA NA SLIAČI SÚ PODĽA PROKURATÚRY “NULITNÉ”‼️ Novembrové referendum o takzvanej americkej základni na Sliači b…

VÝSLEDKY REFERENDA NA SLIAČI SÚ PODĽA PROKURATÚRY “NULITNÉ”‼️

Novembrové referendum o takzvanej americkej základni na Sliači bolo protizákonné. Podľa Okresnej prokuratúry vo Zvolene je všeobecne záväzné nariadenie o miestnom referende, na základe ktorého bolo vyhlásené, totiž v rozpore so zákonom o obecnom zriadení.

▪️Od začiatku sme upozorňovali na to, že samotná otázka je nezmyselná, pretože žiadnu americkú základňu nielen na Sliači, ale ani nikde inde na Slovensku nikto zriaďovať neplánuje. Preto z povahy veci bolo toto referendum zbytočné a jeho výsledky irelevantné. Ten, kto referendovú otázku takto formuloval, vedome uviedol občanov do omylu.

Teraz sa navyše ukázalo, že vedenie mesta nemá v poriadku vlastné predpisy. Sliač vo svojom nariadení modifikoval podmienky platnosti výsledkov miestneho referenda, čo je v priamom rozpore so zákonom. Otázkou ostáva, či niekto bude niesť zodpovednosť za to, že ľudí podviedol a premrhal nezanedbateľnú sumu na zbytočné a protizákonné referendum.

▫️Pozitívom je, že dezinformačnej scéne, ktorá referendum všemožne podporovala, cvakli zuby naprázdno. Navádzali ľudí na hlasovanie a pritom ani nepoznajú zákony vlastného štátu. Tešili sa, že referendom zmenia zahraničnopolitickú orientáciu Slovenskej republiky, ale nakoniec ukázali iba vlastnú neschopnosť a nevedomosť.

Na Slovensku pôsobí niekoľko stoviek vojakov našich spojencov z NATO, tak ako aj naši vojaci pôsobia v zahraničí. Ich služba prebieha v súlade s našou legislatívou a našimi zahraničnými záväzkami. Chránia bezpečnosť a suverenitu Slovenskej republiky.

Akékoľvek spochybňovanie ich prítomnosti, hoci aj pomocou zavádzajúceho referenda, ktoré navyše podľa rozhodnutia prokuratúry bolo vyhlásené protizákonne, je ohrozením našej obranyschopnosti a nahráva tým, ktorí by Slovensko videli najradšej v područí Kremľa.

❗️To najmenej čo by teraz mala primátorka Sliača urobiť, je verejne sa ospravedlniť občanom a celej krajine za protizákonné konanie a uhradiť trovy tohto protizákonného a nezmyselného referenda (alebo vlastnej kampane pred komunálnymi voľbami?) z vlastného vrecka…

Viac napríklad na: https://www.sme.sk/minuta/23114965/vseobecne-zavaezne-nariadenie-podla-ktoreho-sa-v-sliaci-konalo-referendum-je-nezakonne.

Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy