VRÁTIME DEŤOM OBEDY ZADARMO ‼️ Naša poslankyňa Petra Krištúfková predkladá pozmeňujúci návrh, vďaka ktorému bude VŠETKÝM deťom…

VRÁTIME DEŤOM OBEDY ZADARMO ‼️

Naša poslankyňa Petra Krištúfková predkladá pozmeňujúci návrh, vďaka ktorému bude VŠETKÝM deťom v materských a základných školách opäť poskytovaná dotácia na stravovanie‼️

PETRA KRIŠTÚFKOVÁ: ,,Uvedomujeme si, že situácia je naozaj vážna a ceny energií a potravín dosahujú svoje historické maximum. Životná úroveň mnohých slovenských rodín je preto ohrozená. Pomoc zo strany štátu je teraz dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Pevne verím, že rovnako si vážnosť situácie uvedomujú aj moji kolegovia v parlamente a že náš návrh na opätovné zavedenie dotácie na jedlo pre deti v školách podporia.

Len nedávno sa nám podarilo presadiť historické navýšenie prídavku na dieťa z 30 na 60 eur, ako aj zásadné zvýšenie daňového bonusu na dieťa, ktoré je od januára 2023 až vo výške 140 eur. Úspešní sme boli aj pri znovuzavedení príspevku na začiatku školského roka, kedy každá rodina, ktorá bude v septembri vyprevádzať do školy prváka, opäť dostane 110 eur.
Teraz prichádzame s návrhom na vrátenie dotácie na teplý obed pre deti materských a základných škôl, pretože chceme pomôcť všetkým rodinám s deťmi.”

Je to teda ďalšia pomoc hnutia Sme rodina pre rodiny s deťmi a matky- samoživiteľky v boji proti narastajúcim cenám energií a potravín.

Autor správy, foto a správu publikoval Sme rodina on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy