VOJNA NA UKRAJINE: ŠTARTUJEME KAMPAŇ SO ŠTUDENTMI UKF NITRA 💙💛 🇺🇦 24. februára to bude rok, čo svet zasiahla vojna na Ukrajine….

VOJNA NA UKRAJINE: ŠTARTUJEME KAMPAŇ SO ŠTUDENTMI UKF NITRA 💙💛

🇺🇦 24. februára to bude rok, čo svet zasiahla vojna na Ukrajine. Ministerstvo vnútra a Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre odštartovala spoluprácu, ktorej cieľom je ukážka integrácie ľudí z Ukrajiny, ktorí ušli pred vojnou na Slovensko, a ich prínos pre našu krajinu 🇸🇰.

💬 „Cieľom kampane je priblížiť ukrajinskú kultúru, zvyky, ale ukázať aj ekonomický a spoločenský prínos odídencov pre slovenskú spoločnosť,“ povedal Roman Mikulec – minister vnútra SR.

💬 „Téma vojny na Ukrajine je dlhodobo aktuálnou, naši východní susedia sú na Slovensku už prirodzenou súčasťou, a preto sme sa rozhodli sprostredkovať verejnosti uhly pohľadov, ako sa im v našej krajine darí, pomôcť tiež spoznať ich zvyky či tradície,“ doplnila riaditeľka Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra MV SR Zuzana Eliášová.

Ministerstvo vnútra si dlhodobo uvedomuje aktuálne aj dlhodobé výzvy v komunikácii a vnímania dôležitých tém verejnosťou. Téma vojny na Ukrajine je často zneužívaná na šírenie nenávisti a propagandy.

🤝 Rezort vnútra nadviazal spoluprácu s Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy UKF v Nitre Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, ktorej výstupom bude komunikačná kampaň na sociálnych sieťach rezortu.

Mediálne výstupy kampane vytvorili študenti magisterského štúdia mediálnych a komunikačných štúdií pod záštitou Inkubátora multimediálnej digitálnej produkcie zriadeného na Filozofická fakulta UKF v Nitre.

MV SR a akademický sektor v zastúpení UKF v Nitre aj prostredníctvom poukázania na prínosy Ukrajincov a ich kultúry pre Slovensko bojujú proti dezinformáciám a hoaxom spojených s ruskou agresiou na Ukrajine.

Spoluprácu s mladými študentmi vníma rezort vnútra ako kľúčovú nielen z hľadiska získavania praktických skúseností, ale tiež v budovaní občianskeho povedomia a hláseniu sa ku demokratickým hodnotám.

💬 „Filozofické fakulty vždy plnili úlohu strážcov demokracie a podporovali rozvoj kritického myslenia, výsledky spolupráce budú rezonovať aj v následnej mediálnej praxi študentov a pomáhajú scitlivovať verejný diskurz o aktuálnych témach,“ povedala docentka Lucia Spálová z Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy UKF, pod ktorej supervíziou kampaň vznikala.

ℹ️ Viac informácií o kampani nájdete na webe MV SR:
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=vojna-na-ukrajine-ministerstvo-vnutra-odstartovalo-na-socialnej-sieti-komunikacnu-kampan-so-studentmi-ukf-nitra

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy