STRAŠILI AMERICKÝMI ZÁKLADŇAMI A STRATOU SUVERENITY SLOVENSKA, DNES SUVERÉNNE MLČIA 🧐 Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medz…

STRAŠILI AMERICKÝMI ZÁKLADŇAMI A STRATOU SUVERENITY SLOVENSKA, DNES SUVERÉNNE MLČIA 🧐

Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi SR 🇸🇰 a USA 🇺🇸, tzv. DCA, takto pred rokom vyvolávala masívnu vlnu strašenia a dezinformácií o tom, čo táto dohoda bude znamenať pre Slovensko. Brojenie proti tejto štandardnej dohode o obrannej spolupráci, ktorú majú so Spojenými štátmi uzavreté aj mnohé ďalšie európske krajiny, sa uchýlilo až k billboardom, na ktorých boli poslanci hlasujúci za DCA označení za vlastizradcov. Podľa autorov billboardu hlasovali títo poslanci za americkú okupáciu Slovenska. Zašlo to až tak ďaleko, že v uliciach sa objavovali plagáty s adresami poslancov – keby sa im niekto chcel “poďakovať”.

Rok po tomto nechutnom strašení sa treba poďakovať tým, ktorí šírili obavy medzi občanmi a povzbudzovali k nenávistným prejavom, že po sebe zanechali množstvo vyjadrení, ktoré ich usvedčujú z klamstiev.

Čo tvrdili, že DCA prinesie a aká je realita?

🗣 Jadrové zbrane na Slovensku.
❌ Presne 0 jadrových zbraní na území Slovenskej republiky. Mimochodom, dovoz jadrových zbraní na naše územie zakazuje zákon o mierovom využívaní jadrovej energie z roku 2004.

🗣 Americká základňa na našom území.
❌ Presne 0 amerických základní na Slovensku. Pripomíname, že prítomnosť akýchkoľvek vojakov akéhokoľvek cudzieho štátu musí schváliť buď slovenská vláda, alebo Národná rada. DCA na tom nič nemení.

🗣 Nebudeme môcť nič robiť s protiprávnym konaním amerických vojakov namiereným voči slovenským občanom.
❌ Presne 0 prípadov správania amerických vojakov, ktoré by bolo treba trestnoprávne riešiť. Ak by aj k niečomu takému prišlo, akýkoľvek trestný čin, pri ktorom by bol poškodený občan SR alebo sa týkal majetku SR, je automaticky riešený v jurisdikcii Slovenskej republiky, nie Spojených štátov. Namiesto problémov spolužitia s miestnym obyvateľstvom, ktorými sa strašilo, sa naopak americkí vojaci zapájajú do komunitných aktivít či darcovstva krvi.

🗣 Odovzdanie našich vojenských letísk Spojeným štátom.
❌ USA od nás získali presne 0 vojenských letísk. Vopred dohodnuté zariadenia a priestory na letiskách Malacky a Sliač sú používané spoločne, prípadne samostatne oboma stranami. Všetky budovy či stavby postavené na týchto letiskách ozbrojenými silami USA sú majetkom Slovenskej republiky.

Spojenectvo posilnené prostredníctvom DCA nie je krokom k strate našej suverenity, práve naopak. V situácii, keď za našimi hranicami zúri vojna, je uľahčenie podmienok prítomnosti amerických vojakov na území Slovenskej republiky dôležitým príspevkom ku garancii našej bezpečnosti. Strašenie v tejto oblasti nie je ničím iným ako jej oslabovaním.

#StrongerTogether #hybridnehrozby

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy