STRAŠILI AMERICKÝMI ZÁKLADŇAMI A STRATOU SUVERENITY SLOVENSKA, DNES SUVERÉNNE MLČIA 🧐 Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medz…

STRAŠILI AMERICKÝMI ZÁKLADŇAMI A STRATOU SUVERENITY SLOVENSKA, DNES SUVERÉNNE MLČIA 🧐

Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi SR 🇸🇰 a USA 🇺🇸, tzv. DCA, takto pred rokom vyvolávala masívnu vlnu strašenia a dezinformácií o tom, čo táto dohoda bude znamenať pre Slovensko. Brojenie proti tejto štandardnej dohode o obrannej spolupráci, ktorú majú uzavreté aj mnohé ďalšie európske krajiny, sa uchýlilo až k billboardom, na ktorých boli poslanci hlasujúci za DCA označení za vlastizradcov. Podľa autorov billboardu hlasovali títo poslanci za americkú okupáciu Slovenska. Zašlo to až tak ďaleko, že v uliciach sa objavovali plagáty s adresami poslancov – keby sa im niekto chcel “poďakovať”.

Rok po tomto nechutnom strašení sa treba poďakovať tým, ktorí šírili obavy medzi občanmi a povzbudzovali k nenávistným prejavom, že po sebe zanechali množstvo vyjadrení, ktoré ich usvedčujú z klamstiev.

Čo tvrdili, že DCA prinesie a aká je realita?

🗣️ Jadrové zbrane na Slovensku.
❌ Presne 0 jadrových zbraní na území Slovenskej republiky. Mimochodom, dovoz jadrových zbraní na naše územie zakazuje aj zákon o mierovom využívaní jadrovej energie z roku 2004.

🗣️ Americká základňa na našom území.
❌ Presne 0 amerických základní na Slovensku. Pripomíname, že prítomnosť akýchkoľvek vojakov akéhokoľvek cudzieho štátu musí schváliť buď slovenská vláda, alebo Národná rada. DCA na tom nič nemení.

🗣️ Nebudeme môcť nič robiť s protiprávnym konaním amerických vojakov namiereným voči slovenským občanom.
❌ Presne 0 prípadov správania amerických vojakov, ktoré by bolo treba trestnoprávne riešiť. Ak by aj k niečomu takému prišlo, akýkoľvek trestný čin, pri ktorom by bol poškodený občan SR alebo sa týkal majetku SR, je automaticky riešený v jurisdikcii Slovenskej republiky, nie Spojených štátov. Namiesto problémov spolužitia s miestnym obyvateľstvom, ktorými sa strašilo, sa naopak americkí vojaci zapájajú do komunitných aktivít či darcovstva krvi.

🗣️ Odovzdanie našich vojenských letísk Spojeným štátom.
❌ USA od nás získali presne 0 vojenských letísk. Vopred dohodnuté zariadenia a priestory na letiskách Malacky a Sliač sú používané spoločne, prípadne samostatne oboma stranami. Všetky budovy či stavby postavené na týchto letiskách ozbrojenými silami USA sú majetkom Slovenskej republiky.

Fico, Pelegrini, Kotleba, Mazurek a ďalší, ktorí vás s kamennou tvárou strašili teraz tichúčko šúhajú nohami, no mali by sa ospravedlniť! Vedzte, že s príchodom volieb, bude týchto špinavých klamstiev stále viac. Nedajte sa prosím nachytať.

Prečítajte si viac v texte, ktorý sme napísali s Rastislav Káčer a Ivan Korčok

https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/655849-dohoda-dca-kto-klamal-a-kto-hovoril-pravdu/

Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy