REZORT OBRANY SI PRIPOMENUL 30. VÝROČIE VZNIKU SLOVENSKEJ REPUBLIKY A JEJ OZBROJENÝCH SÍL 🇸🇰 🫡 V priestoroch nášho rezortu sa u…

REZORT OBRANY SI PRIPOMENUL 30. VÝROČIE VZNIKU SLOVENSKEJ REPUBLIKY A JEJ OZBROJENÝCH SÍL 🇸🇰

🫡 V priestoroch nášho rezortu sa uskutočnil slávnostný nástup a zhromaždenie pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky a jej ozbrojených síl.

Uplynulých 3️⃣0️⃣ rokov, vrátane náročných transformačných procesov, profesionalizácie armády, zrušenia povinnej základnej vojenskej služby a strategických rozhodnutí, možno zhodnotiť ako veľmi úspešné obdobie pre rezort obrany, ako aj našu krajinu.

Ako zhodnotil minister J. Naď, najvýznamnejší míľnik v histórii rezortu obrany a ozbrojených síl bol vstup SR do NATO. Mal zásadný dopad na to najdôležitejšie – obranu a bezpečnosť našej vlasti a občanov. SR je už osemnásť rokov rešpektovaným, zodpovedným a plnoprávnym členom najsilnejšej vojenskej aliancie na svete. A to nie je samozrejmosť. Práve dnes u našich susedov totiž vidíme, čo znamená, ak za vami nestojí najväčšia a najsilnejšia obranná vojenská aliancia na svete.

🤝🏻 Poďakovanie za uplynulých 30 rokov tvrdej práce a odhodlania patrí všetkým, ktorí za toto obdobie pomohli k tomu, že rezort obrany je dnes míľovými krokmi vpredu oproti začiatkom pri zrode republiky. Zvládnuť a prekonať najväčšie výzvy v našej novodobej histórii, by si nikdy nepodarilo bez zanieteného pracovného prístupu profesionálnych vojakov a zamestnancov rezortu – práve vám patrí naša najväčšia vďaka.

👔 Sme radi, že pozvanie na slavnostné zhromaždenie prijalo viacero bývalých ministrov obrany a náčelníkov Generálneho štábu OS SR.

#mosr #ossr #30SR #vyrocie

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy