Predseda vlády SR podporí zo svojej rezervy talentovú mládež, ale aj rekonštrukcie budov a revitalizácie parkov 🏆Maximálna výš…

Predseda vlády SR podporí zo svojej rezervy talentovú mládež, ale aj rekonštrukcie budov a revitalizácie parkov

🏆Maximálna výška podpory pre talentované deti, mládež a študentov je 5 tisíc eur. Určená je pre jednotlivcov, ktorí vynikajú vo vedomostnej, športovej či umeleckej oblasti a vďaka rezerve predsedu vlády môžu ďalej rozvíjať svoje schopnosti.

Finančné prostriedky je možné využiť aj na účasť na domácich či zahraničných súťažiach, ale aj na nákup športovej výbavy, kníh a hudobných nástrojov.

🏡Na projekty zamerané na budovanie a revitalizáciu verejne dostupných priestranstiev v rámci zelenej infraštruktúry je stanovená maximálna výška podpory 10 tisíc eur.

🌳Cieľom je budovanie a revitalizácia verejných priestranstiev a parkov, napríklad výsadba kvetinových alebo bylinkových záhonov, výsadba stromoradí, ale aj ovocných sadov, ktoré pomôžu zmierniť následky klimatických zmien v regiónoch.

🏛️Tretia oblasť podpory je zameraná na opravu a modernizáciu budov, v rámci ktorej môžu žiadatelia požiadať o finančné prostriedky na rekonštrukciu kultúrnych domov, obecných úradov, ale aj základných škôl a pod.

Žiadosti môžu predkladať samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi, ale aj výchovno-vzdelávacie inštitúcie a pod.

Termín uzávierky je 28. február 2023.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy