PRE TÝCH, KTORÍ STRAŠILI, AKO BUDE MÚZEUM SNP UPADAŤ🙄: 3-MILIÓNOVÁ PODPORA Z EUROFONDOV Takúto podporu doposiaľ Múzeum SNP z eu…

PRE TÝCH, KTORÍ STRAŠILI, AKO BUDE MÚZEUM SNP UPADAŤ🙄: 3-MILIÓNOVÁ PODPORA Z EUROFONDOV

Takúto podporu doposiaľ Múzeum SNP z eurofondov nezískalo, a to počas doby celej svojej existencie. Uvedomujeme si jeho dôležitosť pre občanov SR, pre rezort obrany, a tiež pre vojakov je odkaz Povstania mimoriadne silný. Robíme všetko pre to, aby sme prispeli k jeho lepšej budúcnosti.

▪️Ministerstvo obrany SR uspelo v európskom projekte, Múzeum SNP v Banskej Bystrici tak získa celkovo 3 322 000 eur. Ide o financie z európskych štrukturálnych a investičných fondov. Prostriedky použijeme tiež na obnovu a rekonštrukciu národných kultúrnych pamiatok: Pamätníka SNP a vypálenej obce Kalište.

Je našou povinnosťou zachovávať pamiatky pre ďalšie generácie, k čomu sa prihlásila aj vláda SR vo svojom programovom vyhlásení. Preto ma nesmierne teší, že architektonická ikona Banskej Bystrice – Pamätník SNP a tiež Kalište, oba vyhlásené za národné kultúrne pamiatky, sa dočkajú významnej obnovy.

Ospravedlnenie od krikľúňov za zbytočné strašenie ľudí a množstvo trápnych klamstiev v tejto súvislosti nečakáme.✌️ Už sme si akosi všetci zvykli na túto zúfalú taktiku, žiaľ, nielen Smero/Hlasu, ale aj PS. To je tak, keď za niekým ostávajú prázdne reči a za inými reálne výsledky. Ďakujem celému tímu, ktorý makal na náročnom projekte. Veľmi sa teším!

Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy