NOVOZÁMOCKÁ: ÚDRŽBA NEBEZPEČNEJ ZELENE ⚠ Vodiči, počas najbližších dvoch víkendov 21. a 22. januára a 28. a 29. januára počíta…

NOVOZÁMOCKÁ: ÚDRŽBA NEBEZPEČNEJ ZELENE

⚠ Vodiči, počas najbližších dvoch víkendov 21. a 22. januára a 28. a 29. januára počítajte so zdržaním na Novozámockej ulici. Popri ceste bude firma realizovať veľkú údržbu nebezpečnej cestnej zelene. Práce sú naplánované od 7:00 do 17:00.

🚧 V sobotu 21. januára začne firma práce od Nových Zámkov v smere do Nitry. Je potrebné počítať so zdržaním. Premávka bude striedavo vedená len v jednom jazdnom pruhu. Podľa potreby, na nevyhnutný čas cca. 15 minút, môže dôjsť k uzávere cesty v oboch smeroch. Na mieste bude značenie, upozorní vodičov na práce. Poverení pracovníci firmy budú koordinovať dopravu.

🚌 V tejto súvislosti môže dôjsť k meškaniu liniek MHD č. 12 a 14 (práce budú prebiehať medzi zastávkami Záborského a Trans Motel). Nie je možné vylúčiť meškania až do 30 minút. V niektorých časových úsekoch môže byť prechodne zastávka Trans Motel zrušená bez náhrady. V tomto čase odporúčame použiť zastávku Idea.

🙏 Prosíme všetkých o pochopenie a trpezlivosť. Ide o bezpečnosť nás všetkých.

112 NEBEZPEČNÝCH STROMOV

🌳 To je záver dendrologického posudku, ktorý si dal vypracovať Policajný zbor Mojmírovce. Z tohto dôvodu je nutné pristúpiť k výrubu stromov. Ide o lokalitu, v ktorej pri zlom počasí hrozilo rizikovo pádu stromov. Dlhodobo na túto situáciu upozorňovali aj okolité firmy, do ktorých denne prichádzajú ich zamestnanci. Pre predstavu, ide o topoľovú alej z rovnakého obdobia ako bola tá v mestskom parku, čiže niekoľko rokov po svojej životnosti.

🌱 Firma výrub zabezpečí bezodplatne výmenou za materiál. Mesto práce zabezpečuje organizačne. Následne plánujeme v tejto lokalite náhradnú výsadbu, podobne ako sme to už urobili v parku.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy