NÁPLASŤ NA DUŠU ✍️ Píše Jana Žitňanská Dnes je podľa výskumov najdepresívnejší deň v roku a má aj svoje meno – Modrý pondelok….

NÁPLASŤ NA DUŠU
✍️ Píše Jana Žitňanská

Dnes je podľa výskumov najdepresívnejší deň v roku a má aj svoje meno – Modrý pondelok.

Sychravé počasie, krátke dni, tma, novoročné predsavzatia, ktoré sa nám opäť nedarí plniť, koniec eufórie po Vianociach a množstvo ďalších objektívnych a aj subjektívnych faktorov, ktoré sa podpisujú pod naše pocity duševného nepohodlia.
Mnohí ľudia však takéto Modré pondelky zažívajú dlhodobo. Pre všetkých tu okrem Liga za duševné zdravie SR, IPčko, Linky detskej istoty a ďalších môže byť pomocou aj Náplasť na dušu.
Za týmto projektom stojí Alica, ktorá zažívala tiež takéto pocity, a preto vytvorila láskavého vizuálneho pomocníka v starostlivosti o duševné zdravie vo forme dočasnej tetovačky, ktorú si môžete vziať kamkoľvek.

NÁPLASŤ NA DUŠU nám svojimi heslami a tvarom môže pomôcť vyrovnať sa s negatívnymi pocitmi. Zároveň, tak ako jednorázová tetovačka na koži nie je stála, tak ani akokoľvek negatívny pocit, ktorý prežívame, s nami nebude naveky. Postupne sa oba vytratia.

Dôležité je, nenechať si svoje ťaživé myšlienky pre seba, nehanbiť sa za ne… A ešte dôležitejšie je zaujímať sa o seba navzájom. Niekedy pomôže aj obyčajný úprimný rozhovor, niekedy pripomenutie pomocou náplaste “nádych, výdych”.

Viac informáciií o projekte získate na instagramovom profile – https://www.instagram.com/p/CSHGcHUK75e/?utm_medium=copy_lin, do školy, medzi ľudí..

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy