MINISTERSTVO KULTÚRY POZÝVA NA MEDZINÁRODNÚ KONFERENCIU MEDIA FREEDOM 2023 🗓 V pondelok 20. februára 2023 sa v Bratislave v pri…

MINISTERSTVO KULTÚRY POZÝVA NA MEDZINÁRODNÚ KONFERENCIU MEDIA FREEDOM 2023

🗓 V pondelok 20. februára 2023 sa v Bratislave v priestoroch historickej budovy Národnej rady Slovenskej republiky na Župnom námestí uskutoční medzinárodná konferencia o slobode médií MEDIA FREEDOM 2023, ktorú organizuje Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky pod záštitou medzinárodnej koalície štátov Media Freedom Coalition (Koalícia pre slobodu médií). Jej témou je sloboda médií, pričom ide o historicky prvú konferenciu organizovanú v spolupráci s medzinárodnou Koalíciou pre slobodu médií. Cieľom konferencie je poukázať na niektoré z aktuálne kľúčových tém verejných politík súvisiacich so slobodnými médiami ako pilierom slobodnej demokratickej spoločnosti.

🗣„Slobodné médiá a otvorená diskusia bez predsudkov a nenávisti je to, v čo na ministerstve kultúry od začiatku veríme,“ uviedla ministerka kultúry Milanová, ktorá sa preto v deň konferencie separátne stretne aj s predstaviteľmi viacerých medzinárodných organizácií na ochranu slobody tlače a novinárov.

💬 Konferencia (s bilingválnym streamingom pre širšie publikum) je určená tak profesionálom a akademickej a odbornej verejnosti, ako aj širšej laickej verejnosti, ktorá má záujem o médiá a mediálnu politiku.

📍Viac detailov ohľadom nosných tém konferencie, jej účastníkov/-čok, ako aj jej priebehu nájdete tu: https://mediafreedom2023.eu

Záujemcovia, ktorí sa chcú zúčastniť konferencie priamo na mieste, sa môžu registrovať na stránke konferencie: www.mediafreedom2023.eu. Registrácia je otvorená do naplnenia kapacity.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy