MÁ ČI NEMÁ MINISTER V DEMISII NAĎ KRÁTKU PAMÄŤ❓ Ministrovi v demisii Naďovi je potrebné osviežiť pamäť! Neustále klamanie o tom…

MÁ ČI NEMÁ MINISTER V DEMISII NAĎ KRÁTKU PAMÄŤ❓

Ministrovi v demisii Naďovi je potrebné osviežiť pamäť! Neustále klamanie o tom, ako predchádzajúce vlády, vrátane vlády Pellegriniho kašlali na obranu, je už naozaj unavujúce. Taktike “stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou” môžu naozaj veriť len fanatici z okruhu jeho hnutia.

Je potrebné súčasnému vedeniu MO SR pripomenúť, že politické záväzky Slovenska, ktoré boli deklarované ešte na samite NATO vo Walese v roku 2014 (t.j. 1,6% HDP na obranu a 20% výdavkov z rozpočtu MO na modernizáciu OS SR do roku 2020) potvrdil na ďalšom samite NATO vo Varšave v roku 2016 aj sám prezident A. Kiska!

Rast výdavkov na obranu Slovenskej republiky medzi rokmi 2012 až 2019 PATRIL MEDZI ŠTYRI NAJVYŠŠIE ZO VŠETKÝCH KRAJÍN NATO. To netvrdím ja, ale tvrdí to priamo materiál ministerstva financií, ktorý bol vypracovaný v júni 2020 v rámci projektu „Revízia výdavkov na obranu 2020“.

Hneď v úvode materiálu sa uvádza:
„Výdavky Slovenska na obranu sú dlhodobo porovnateľné s referenčnými krajinami a nižšie ako výdavky členov NATO v EÚ. V roku 2019 podľa metodiky Aliancie dosiahli 1,67 mld. eur (1,74 % HDP). Priemer členských krajín NATO v EÚ za roky 2012 až 2018 bol 1,35 % HDP.

K historicky najvýraznejšiemu medziročnému zvýšeniu výdavkov z 1,11 mld. eur na 1,62 mld. eur došlo práve počas vlády Petra Pelegriniho v roku 2019 a pri tvorbe rozpočtu na roky 2020-2022 bol plánovaný ďalší postupný rast. Takže pán minister v demisii Naď preberal rezort s rozpočtom na úrovni 1,8 HDP a ďalším plánovaným nárastom rozpočtu na 2% HDP v roku 2022!

Bolo by dobré pozrieť sa pravde do očí a uznať, že Waleský záväzok (1,6% do 2020 a 20% na modernizáciu ) bol predchádzajúcimi vládami nielenže splnený, ale dokonca prekročený (1,74 %HDP a 41% na modernizáciu ) už v roku 2019. Nebyť pandémie koronavírusu (a jej katastrofálneho manažovania touto vládou), tak by sme 2% HDP dosiahli podľa plánu už minulý rok, a to dôsledným napĺňaním dlhodobého plánu rozvoja armády a nie bezbrehým míňaním peňazí v prospech Naďovych sponzorov.

Na rozdiel od súčaných ad hoc riešení, boli dlohodbé plány nastavené správne, boli udržateľné a efektívne, fungovali a bezhlavo nezadlžovali Slovensko na roky dopredu tak, ako sa to deje počas súčaného vedenia rezortu obrany.
#HLAS #SociálnaDemokracia #PeterKmec Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy