KTO PRICHÁDZA NA RADNICU❓ 👨‍🦰 JÁN NIČÍK (53) – pochádza zo Žiliny. Vyštudoval Stavebnú fakultu na Slovenskej technickej univerz…

KTO PRICHÁDZA NA RADNICU❓

👨‍🦰 JÁN NIČÍK (53) – pochádza zo Žiliny. Vyštudoval Stavebnú fakultu na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Vyše tridsať rokov pôsobí ako kníhkupec. Od roku 2014 vedie spolu s kolegami kníhkupectvo Artforum v Žiline. Je dlhoročným poslancom Mestského zastupiteľstva v Žiline za volebný obvod Hájik. Zároveň pôsobil ako člen i predseda Komisie kultúry, cestovného ruchu a miestneho rozvoja. Od roku 2004 spoluorganizoval Žilinský literárny festival. Ako hlavný editor sa podieľal na príprave knihy Žilina – príbehy jedného mesta, ktorá vznikla v roku 2012 pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky o Žiline ako meste. V roku 2021 inicioval pripomenutie 700. výročia udelenia najstarších známych privilégií pre mesto Žilina. Vo voľnom čase sa venuje literatúre, turistike, kultúre či verejnému priestoru. Medzi jeho záľuby taktiež patrí história, archeológia, skúmanie identity mesta a širšieho regiónu či verejné dianie.

👱‍♂️ MARTIN KAPITULÍK (36) – pochádza zo Žiliny. Študoval na Gymnáziu Veľká okružná so zameraním na matematiku a fyziku, vysokoškolské štúdium ukončil na Ekonomickej univerzite v Bratislave v odbore podnikový manažment. Popri škole pôsobil v Občiansko-demokratickej mládeži Žilina i Rade mládeže Slovenska. Má bohaté riadiace a manažérske skúsenosti, podnikať začal ešte na vysokej škole. Jeho spoločnosti sa venujú najmä správe a prenájmu nehnuteľností. Pôsobil aj ako poradca ministra dopravy a člen Dozornej rady v Železničnej spoločnosti Slovensko a. s. Od roku 2019 je predsedom Dozornej rady v DPMŽ a od roku 2021 je členom Dozornej rady v Technických službách mesta Žilina. Na post poslanca do mestského zastupiteľstva bol zvolený v roku 2014 a v súčasnosti začína už svoje 3 funkčné obdobie. Na post poslanca ŽSK bol zvolený v roku 2013, kde taktiež pôsobí už 3 funkčné obdobie po sebe. Okrem toho je členom viacerých odborných komisií, či už na úrovni mesta alebo kraja. Predsedá mestskej finančnej a majetkovej komisii. Vo voľnom čase rád športuje, cestuje a zaujíma sa o ekonomiku, manažment, dopravu či obchodné právo.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Žilina on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy