DNES SI PRIPOMÍNAME MEDZINÁRODNÝ DEŇ MOBILIZÁCIE PROTI JADROVEJ VOJNE ❌ ☢️ Už od roku 1986 si svet na základe rozhodnutia Sveto…

DNES SI PRIPOMÍNAME MEDZINÁRODNÝ DEŇ MOBILIZÁCIE PROTI JADROVEJ VOJNE ❌ ☢️

Už od roku 1986 si svet na základe rozhodnutia Svetovej rady mieru, člena OSN, pripomína Medzinárodný deň mobilizácie proti jadrovej vojne. Dillíská deklarácia, ktorá bola prijatá 29. januára 1985, vyzýva na ukončenie pretekov v jadrovom zbrojení a predovšetkým odstránenie hrozby jadrovej vojny.

Je paradoxom, že za vznikom Svetovej rady mieru stál Sovietsky zväz, pričom sú to práve najvyšší predstavitelia Ruskej federácie, kto dnes straší svet svojím jadrovým arzenálom. Minulý týždeň varoval bývalý ruský prezident a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev Severoatlantickú alianciu, že „porážka jadrovej veľmoci konvenčnými zbraňami by mohla viesť k jadrovej vojne“. Jadrové veľmoci podľa Medvedeva „vo veľkých konfliktoch, od ktorých závisí ich osud, nikdy neprehrávajú“. Cieľom týchto vyjadrení je zastrašiť Západ a odradiť spojencov od podpory Ukrajiny v jej obrane pred ruským agresorom.

Agresívna rétorika, jadrové vyhrážky, ako aj samotné postoje Ruska voči západnému svetu v súvislosti s inváziou na Ukrajinu neprestávajú šokovať, v konečnom dôsledku však majú úplne opačný účinok. Zomkli sme sa, aby sme Ukrajine pomáhali aj naďalej. Ruské vyhrážky nás v tom nezastavia.

#hybridnehrozby

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy