BILANCUJEME NAŠU POMOC UKRAJINE: GENERÁTORY 🇸🇰🇺🇦 Ukrajina dnes potrebuje našu pomoc viac ako kedykoľvek predtým. Ako sme jej už…

BILANCUJEME NAŠU POMOC UKRAJINE: GENERÁTORY 🇸🇰🇺🇦

Ukrajina dnes potrebuje našu pomoc viac ako kedykoľvek predtým. Ako sme jej už doteraz pomohli?

Útoky na civilnú energetickú infraštruktúru Ukrajiny viedlo Rusko už od prvých dní invázie. Po zahanbujúcich vojenských neúspechoch ich na jeseň a v zime ešte viac zintenzívnilo. Cieľmi ruských rakiet sú elektrárne, transformačné stanice, plynárenské a vodárenské zariadenia. V dôsledku toho trpia obyvatelia celých oblastí nedostatkom základných životných potrieb aj obrovskými výpadkami dodávok tepla a elektriny.

Slovensko preto na konci roka 2022 poskytlo humanitárnu pomoc pre obyvateľov Ukrajiny na preklenutie kritického zimného obdobia. V súčinnosti s inými rezortmi sme prostredníctvom Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách SR a ozbrojených zboroch SR zabezpečili zásielku humanitárneho materiálu pre zdravotné strediská a farnosti gréckokatolíckej a pravoslávnej cirkvi. Táto pomoc okrem iného zahŕňala aj 175 výkonných elektrocentrál, 360 teplovzdušných ohrievačov, 3 100 lekárničiek a vyše 21 tisíc kusov termobielizne.

Pomocou Ukrajine podporujeme aj našu budúcnosť a bezpečnosť Európy. Tak dlho, ako bude treba.

#StojimeZaUkrajinou

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy