3. ETAPA VÝMENY ROZVODOV TEPLA 🛠️ ℹ Informujeme, že od marca do októbra sa plánuje na sídlisku Hliny realizovať výmena existujú…

3. ETAPA VÝMENY ROZVODOV TEPLA 🛠️

ℹ Informujeme, že od marca do októbra sa plánuje na sídlisku Hliny realizovať výmena existujúcich rozvodov tepla a zmena média z parného na horúcovodné. ⛏️ Výmena si vyžiada aj terénne práce, preto budú niektoré úseky ulíc rozkopané.
📌Plánovaná tretia etapa výmeny horúcovodov v Žiline bude rozdelená do dvoch častí. 1️⃣ Prvá sa dotkne ulíc Jarná, Saleziánska, Lichardova, Antona Bernoláka, Nešporova, Juraja Fándlyho a Dolné Rudiny. 2️⃣ V druhej časti sa bude pracovať v uliciach Mostná, Tomáša Ružičku, Puškinova, Antona Bernoláka, Čajakova, Juraja Fándlyho a Lichardova.

🌳 V súvislosti s výstavbou nového horúcovodu je potrebný aj výrub a orez drevín, nakoľko boli v minulosti tieto stromy vysadené v ochrannom pásme parovodu. 🪓 Výrub sa bude realizovať od polovice februára.

💶 Po výmene rozvodov dôjde k zníženiu strát tepelnej energie o 10 až 15 %.

🙏 Realizátor MH Teplárenský holding, a.s., závod Žilina sa dotknutým obyvateľom sídliska Hliny ospravedlňuje a žiada o trpezlivosť a pochopenie pri obmedzeniach, súvisiacich s výmenou rozvodov tepla.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Žilina on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy