­čžŐÔŁä´ŞĆ PL├üN Z├üSAHU ZIMNEJ ├ÜDR┼ŻBY Okrem v├Żnimo─Źn├ęho kalamitn├ęho sne┼żenia s├║ be┼żnej┼íiou realitou v Bratislave sk├┤r hrani─Źnej┼íie situ├í…

­čžŐÔŁä´ŞĆ PL├üN Z├üSAHU ZIMNEJ ├ÜDR┼ŻBY
Okrem v├Żnimo─Źn├ęho kalamitn├ęho sne┼żenia s├║ be┼żnej┼íiou realitou v Bratislave sk├┤r hrani─Źnej┼íie situ├ície, kde sa m├┤┼że tvori┼ą n├ímraza a z predpovedan├Żch zr├í┼żok sa m├┤┼że, ale nemus├ş tvori┼ą vrstva snehu. V─Źasn├í pr├şprava a prevent├şvne z├ísahy zimnej ├║dr┼żby s├║ ale aj v t├Żchto situ├íci├ích mimoriadne d├┤le┼żit├ę. Bratislavu po─Źas dne┼ínej noci a zajtra pod─ża predpovede po─Źasia ─Źakaj├║ teploty okolo nuly a zr├í┼żky, ktor├ę sa nad r├ínom m├┤┼żu premeni┼ą na sne┼żenie. Teplota okolo nuly znamen├í, ┼że sa m├┤┼że ale nemus├ş tvori┼ą ─żad a rovnako, ┼że sneh sa na cest├ích m├┤┼że ale nemus├ş dr┼ża┼ą. Treba v┼íak by┼ą pripraven├Ż na to najhor┼íie ÔÇô mestsk├Ż dispe─Źing m├í preto pripraven├Ż komplexn├Ż, celomestsk├Ż pl├ín z├ísahu, vr├ítane prevent├şvnych posypov e┼íte pred samotn├Żm sne┼żen├şm, ktor├Ż ale bude pod─ża aktu├ílnych podmienok prisp├┤sobova┼ą. To znamen├í, ┼że napr├şklad ak sa teplota bude dr┼ża┼ą tesne nad nulou, bud├║ z├ísahy operat├şvne redukova┼ą a s├║stredi┼ą sa na kopcovit├ę ├║seky a mosty, kde je v├Ą─Ź┼íie riziko n├ímrazy.

Ôťů stav budeme po─Źas cel├ęho ve─Źera a noci monitorova┼ą, dispe─Źeri bud├║ pokyny priebe┼żne upravova┼ą pod─ża meniacej sa situ├ície. V pr├şpade potreby bud├║ posypy prebieha┼ą operat├şvne na ├║sekoch, kde je najv├Ą─Ź┼íie riziko n├ímrazy.

Ôťů zajtra od 7:00 je predpokladan├Ż celomestsk├Ż posyp, po tomto ─Źase sa toti┼ż m├┤┼że d├í┼ż─Ć meni┼ą na sneh. V┼íetky cesty a chodn├şky budeme o┼íetrova┼ą postupne pod─ża priority.

Prioritou zimnej ├║dr┼żby nie je a ani nem├┤┼że by┼ą such├Ż povrch komunik├íci├ş po─Źas v├Żdatn├ęho sne┼żenia, ale udr┼żiavanie zjazdnosti ciest, zlep┼íovanie schodnosti chodn├şkov a ─Źo najr├Żchlej┼íie odhrnutie chodn├şkov po ukon─Źen├ş sne┼żenia. Rob├şme v┼íetko preto, aby komunik├ície boli v r├ímci mo┼żnost├ş ─Źo najbezpe─Źnej┼íie a dopady nepriazniv├ęho po─Źasia na fungovanie mesta ─Źo najmiernej┼íie.

Ôä╣´ŞĆ Ako funguje zimn├í ├║dr┼żba na komunik├íci├ích v spr├íve mesta a ak├ę vylep┼íenia sme zaviedli tento rok sa dozviete na http://odhrnieme.to

Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Bratislava – hlavn├ę mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy