🛡 NATO JE V SÚČASNOSTI NAJLEPŠÍM GARANTOM NAŠEJ BEZPEČNOSTI Severoatlantická aliancia (NATO) vznikla ako obranný pakt po 2. sve…

🛡 NATO JE V SÚČASNOSTI NAJLEPŠÍM GARANTOM NAŠEJ BEZPEČNOSTI

Severoatlantická aliancia (NATO) vznikla ako obranný pakt po 2. svetovej vojne, v roku 1949. Jej cieľmi bolo

👉 zabrániť sovietskej rozpínavosti
👉 zamedziť oživeniu nacionalistického militarizmu v Európe
👉 podporiť európsku politickú spoluprácu

Dnes už nehovoríme o sovietskej rozpínavosti, režim v súčasnom Rusku je však následníkom predošlej diktatúry a Putin sa svojou láskou k ZSSR ani netají. Naši ukrajinskí susedia to bolestne cítia deň čo deň.

🤝 VŠETCI ZA JEDNÉHO, JEDEN ZA VŠETKÝCH

Účel organizácie je najlepšie vyjadrený v článku 5 Severoatlantickej zmluvy. Podľa nej bude útok na aspoň jedného člena organizácie považovaný za útok na všetkých. Tieto záruky sú dôležité vždy, predovšetkým však v čase brutálneho konfliktu za našimi hranicami.

🎯 Naše členstvo v NATO je neustálym terčom dezinformačných kampaní, ich dosah od roku 2014 stúpa, ich cynickosť nepozná hranice. Šíria ich podporovatelia Putinovho zločineckého režimu, aj keď sa často tvária, že oni iba ponížene volajú po mieri pre celý svet. Príkladmi takýchto aktivít boli napríklad šírenie nepravdivých správ o podpise dohody o spolupráci v oblasti obrany s USA (DCA) či nedávna umelo vyvolaná panika o mobilizácii Slovákov na ukrajinský front.

👍 Vďaka členstvu v najväčšej a najmodernejšej obrannej aliancii na svete máme prístup k spravodajským a bezpečnostným informáciám našich spojencov, k ich technológiám a znalostiam, a vďaka spoločným cvičeniam sa zlepšuje pripravenosť našich vlastných ozbrojených síl.

💪 SKUTOČNÍ SPOJENCI SI POMÁHAJÚ

Členstvo v NATO nás radí medzi vyspelé, demokratické a stabilné krajiny. Aj napriek systematickým snahám démonizovať NATO popularita tejto organizácie na Slovensku rastie.

📈 Podľa prieskumov Globsecu v roku 2018 bolo za zotrvanie v NATO 50 % opýtaných, na jar minulého roka to bolo 72 %. Väčšina Slovákov a Sloveniek chápe výhody, ktoré nám z členstva v tejto najsilnejšej obrannej aliancii vyplývajú.

👉 Spojenci sa chránia navzájom, spolu sme silnejší.

👉 Ak chcete, aby popularita NATO na Slovensku stúpala ešte viac, odporúčame vám zdieľať relevantné informácie od účtov, ktoré sa venujú aktivitám NATO na Slovensku:

✅ NATO Multinational Battlegroup in Slovakia
✅ Ministerstvo obrany Slovenskej republiky
✅ Stála delegácia SR pri NATO / Permanent Delegation of Slovakia to NATO
✅ Ozbrojené Sily SR
✅ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
✅ NATO

#MySmeNATO #WeAreNATO #StrongerTogether

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy