🛡 NA UKRAJINE SA BOJUJE AJ O BEZPEČNEJŠIE SLOVENSKO Západné krajiny sa dohodli na dodávkach moderných tankov pre Ukrajinu. Neme…

🛡 NA UKRAJINE SA BOJUJE AJ O BEZPEČNEJŠIE SLOVENSKO

Západné krajiny sa dohodli na dodávkach moderných tankov pre Ukrajinu. Nemecko potvrdilo, že dodá Ukrajine 14 tankov Leopard 2 a takisto povolilo dodávky tohto typu vozidiel ďalším krajinám ako Poľsko či Fínsko. Berlín navyše poskytne Ukrajine aj výcvik, logistiku a muníciu. Podľa niektorých analytikov by mohli nemecké tanky pomáhať na Ukrajine už počas jarnej ofenzívy. Aj Veľká Británia oznámila, že vyšle 14 svojich bojových tankov Challenger 2 a USA schválili dodávku 31 tankov Abrams.

💥 AJ VĎAKA NÁM UKRAJINA ODOLÁVA RUSKEJ AGRESII UŽ ROK

Pripomeňme si, že dodávky zbraní nie sú predlžovaním vojny, ako sa vám snažia nahovoriť fanúšikovia ruského režimu. Obrana pred agresiou nie je predlžovaním vojny, podobne ako užívanie liekov nie je predlžovaním choroby. Vedenie útočnej vojny, útoky na civilistov a ničenie energetickej infraštruktúry je predlžovaním vojny.

Rusko si kompenzuje frustráciu z nedosiahnutia pôvodných vojenských cieľov terorizovaním civilného obyvateľstva Ukrajiny. Preto naši susedia potrebujú aj systémy protivzdušnej obrany na zostreľovanie ruských rakiet. Ukrajina chce darovanými zbraňami oslobodiť územia, na ktoré počas jarnej protiofenzívy vytlačila okupačné ruské sily. Tie sa tam doslova zakopali a Putin je pripravený na dlhú vojnu.

👆 UKRAJINA JE ŤAŽKO SKÚŠANOU HRADBOU DEMOKRACIE

Rusko sa navyše netají svojimi imperiálnymi ambíciami a jeho predstavitelia bez mihnutia oka označujú aj Slovensko za štát, ktorý kolaboruje s nacistami. Hrozba, ktorú pre nás Putinov chorý autoritársky režim predstavuje, už musí byť každému nad slnko jasnejšia. Jediné, čo medzi nami a ňou stojí, je hrdinsky sa brániaca Ukrajina.

Ako by dnes vyzeral život na Slovensku, keby naši susedia neboli schopní odolávať? Hrôzostrašné zábery, ktoré vidíme denno denne z ukrajinských oblastí, by v takom prípade mohli byť aj našou každodennou realitou. Našťastie môžu zostať iba v našich predstavách. Aj preto je po roku trvania ruskej agresie dobrou správou, že sa spojenci dokážu zjednotiť v pomoci Ukrajine a dohodnúť na dodávkach zbraní.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy