­čÜžVideokonferencia o kontrol├ích na vn├║torn├Żch hraniciach Slovenska, ─îeska a Po─żska s hlavn├Żm schengensk├Żm koordin├ítorom priniesla…

­čÜžVideokonferencia o kontrol├ích na vn├║torn├Żch hraniciach Slovenska, ─îeska a Po─żska s hlavn├Żm schengensk├Żm koordin├ítorom priniesla ─Ćal┼í├ş krok k zefekt├şvneniu spolupr├íce­č笭čç║­č窭čç░­čçĘ­čç┐­čçÁ­čç▒

Poradca ministra vn├║tra Mat├║┼ía ┼áutaja E┼ítoka pre vn├║torn├║ bezpe─Źnos┼ą Ladislav Cs├ęmi sa z├║─Źastnil videokonferencie so z├ístupcami ─îeska a Po─żska, ktor├ę bolo zorganizovan├ę schengensk├Żm koordin├ítorom Olivierom Onidim.

Ô×í Z├ístupcovia v┼íetk├Żch str├ín sa zhodli, ┼że priechodnos┼ą hran├şc medzi na┼íimi krajinami je absol├║tnou prioritou. Cel├í Eur├│pa si ┼żel├í n├ívrat k schengensk├Żm hodnot├ím.
Napriek na┼íej snahe zachova┼ą schengensk├Ż priestor bez vn├║torn├Żch kontrol, sme prist├║pili od 5.10.2023 k do─Źasn├ęmu obnoveniu kontrol na hrani─Źn├Żch prechodoch pozd─║┼ż SK-HU hranice do 23. decembra 2023.
­čĹŹ Oce┼łujeme, ┼że opatrenia ─îeska a Po─żska na hraniciach so Slovenskom nevyvol├ívaj├║ v├Ą─Ź┼íie zdr┼żania.

­čŚú ÔÇťPo opatreniach novej vl├ídy sme zaznamenali pokles po─Źtu zadr┼żan├Żch cudzincov na 34 v novembri oproti 6809 v okt├│bri a 13 381 v septembri. Ver├şme, ┼że krajiny strednej Eur├│py by mali u┼ż┼íie spolupracova┼ą na zastaven├ş tohto trendu,ÔÇŁ spomenul poradca ministra vn├║tra pre vn├║torn├║ bezpe─Źnos┼ą Ladislav Cs├ęmi.

­čĹŹ Ochrana vonkaj┼íej hranice je k─ż├║─Źov├í, a to sme potvrdili nasaden├şm 119 pr├şslu┼ín├şkov Policajn├ęho zboru na ma─Ćarsko-srbsk├║ hranicu. ─Äal┼í├şch 17 p├┤sob├ş v spolo─Źn├Żch hliadkach na celom ├║zem├ş Ma─Ćarska, a 70 je nasaden├Żch v Maced├│nsku, vr├ítane 183 vyslan├ş v r├ímci agent├║ry Frontex.

Ver├şme, ┼że na┼ía pomoc prispieva k bezpe─Źnej┼íej Eur├│pe, boju proti terorizmu a organizovanej trestnej ─Źinnosti.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy