🚧 KONTROLY NA HRANICIACH S MAĎARSKOM BUDÚ PREDĹŽENÉ DO 23. DECEMBRA 🚧 ➡ Dôvodom je migračná vlna po tzv. západobalkánskej trase…

🚧 KONTROLY NA HRANICIACH S MAĎARSKOM BUDÚ PREDĹŽENÉ DO 23. DECEMBRA 🚧

➡ Dôvodom je migračná vlna po tzv. západobalkánskej trase, ktorá v uplynulých mesiacoch spôsobila obrovský nápor na zložky ministerstva vnútra, najmä cudzineckú políciu, ale aj samosprávy a občanov v prihraničných oblastiach.

🗣“Napriek tomu, že evidujeme pokles počtu zadržaných osôb, ktoré majú neoprávnený pobyt na našom území, chceme pokračovať v razantnom prístupe voči všetkým prevádzačom, a tým vysielať aj naďalej signál, že cez naše územie len tak ľahko neprejdú. Zároveň tým napĺňame status spoľahlivého európskeho partnera, ktorý vie zabezpečiť nielen bezpečnosť svojich občanov, ale tiež zabrániť prenikaniu nebezpečných živlov ďalej do Európy. Musíme si uvedomiť, že v tomto prípade bojujeme s organizovanými zločineckými skupinami,” uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

🚩 Každá zadržaná osoba s neoprávneným pobytom na Slovensku je dôkladne preverovaná a umiestnená v jednom z útvarov policajného zaistenia.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy