🔴 AKTUALITY Z REZORTU VNÚTRA ZA UPLYNULÝ TÝŽDEŇ Prinášame prehľad aktualít z rezortu vnútra za posledný týždeň. Viac informác…

🔴 AKTUALITY Z REZORTU VNÚTRA ZA UPLYNULÝ TÝŽDEŇ

Prinášame prehľad aktualít z rezortu vnútra za posledný týždeň. Viac informácií nájdete na stránke ministerstva 👉 https://www.minv.sk/?tlacove-spravy Prajeme príjemné čítanie. 🙂

➡️ Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok rokoval s členmi Študentskej rady stredných škôl o bezpečnosti na školách 🏫🎒📚

Radikalizácia a násilné správanie mládeže v súčasnosti predstavuje jednu z najväčších spoločenských hrozieb. Ochrana tzv. mäkkých cieľov bola ústrednou témou úvodného stretnutia ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a prvej štátnej tajomníčky Lucie Kurilovskej s členmi Študentskej rady stredných škôl na ministerstve vnútra vo štvrtok 8. februára 2024. Študenti sú zároveň hlavnými aktérmi a cieľovou skupinou pri šírení prevencie a osvety medzi mladými ľuďmi. Aktuálne prebiehajúci bezpečnostný audit má za cieľ vytvoriť jednotné postupy pri zabezpečovaní ochrany škôl.

➡️ Nové výsluchové miestnosti pomôžu pri odhaľovaní trestných činov obchodovania s ľuďmi 🗣️✅

Prvá štátna tajomníčka Lucia Kurilovská v piatok 9. februára 2024 symbolicky otvorila nové výsluchové miestnosti využívané Národnou jednotkou boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície P PZ v rámci projektu zameraného na zefektívnenie boja proti organizovanej a najmä cezhraničnej trestnej činnosti, akou je aj obchodovanie s ľuďmi. Výsluchové miestnosti sa nachádzajú na oddeleniach operatívnej činnosti a vyšetrovania národnej jednotky v SOŠ PZ v Devínskej Novej Vsi a v Humennom.

➡️ Hraničná a cudzinecká polícia dostala nové služobné vozidlá 🚓🚨

Vozový park ÚHCP v piatok 9. januára doplnilo 25 automobilov typu crossover. Nové služobné vozidlá budú prerozdelené jednotlivým organizačným zložkám a to za účelom kvalitného plnenia služobných úloh. V prípade narušenia hraníc zvýšeným počtom nelegálnych migrantov na sekundárnej tranzitnej trase bude ministerstvo vnútra promptne reagovať nasadením zvýšených kontrol, a to aj za pomoci novej automobilovej techniky.

➡️ Môžete si požiadať o hlasovací preukaz pre prezidentské voľby 🗳️🇸🇰📃

Ak sa počas prezidentských volieb budete nachádzať mimo adresu vášho trvalého pobytu, môže požiadať svoju obec o vydanie hlasovacieho preukazu.
O hlasovací preukaz môžete požiadať:
📌 osobne
📌 elektronicky alebo listinne najneskôr do 4. marca 2024 pre I. kolo volieb a najneskôr do 14. marca 2024 pre II. kolo volieb. Žiadosť musí obsahovať údaje o voličovi: meno a priezvisko, rodné číslo, štátnu príslušnosť, adresu trvalého pobytu a adresu, na ktorú obec doručí hlasovací preukaz.

Viac sa dozviete tu 👉 https://www.facebook.com/ministerstvovnutraSR/posts/pfbid023TVhjAaTL2BQakrMDfGpioNn2Zv7JMw9y4yUfU3GdLmKn2CKFof6rxVkw7MddLBfl

🇸🇰 S hlasovacím preukazom môžete voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku.

➡️ Operátori na čísle 112 prijali v roku 2023 takmer milión volaní 📞🚒🚑

V nedeľu 11.2. sme si pripomenuli Európsky deň čísla tiesňového volania 112. Štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Patrik Krauspe navštívil Koordinačné stredisko integrovaného záchranného systému v Žiline. Na Slovensku funguje 8 koordinačných stredísk integrovaného záchranného systému, ktoré zabezpečujú príjem a odozvu na tiesňové volania 24 hodín denne. V roku 2023 sme na 112-ke zaznamenali spolu 994 182 volaní. V porovnaní s rokom 2022 sa obyvatelia Slovenska obracali na linku 112 častejšie, počet volaní narástol o viac ako 90 000 prípadov. Tento rok 1. júla oslávime 21 rokov od zavedenia čísla 112 na Slovensku.

Viac zo štatistík volaní na 112 nájdete tu 👉 https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=operatori-na-cisle-112-prijali-v-roku-2023-takmer-milion-volani

➡️ Horskí záchranári absolvujú kondično-technické previerky ✅🏃🏔️

Kondično-technické previerky sa konajú každé 2 roky a zabezpečujú spôsobilosť horských záchranárov vykonávať svoju činnosť a zachraňovať ľudské životy. Previerky, vzhľadom na počet profesionálnych horských záchranárov, sa konajú v niekoľkých termínoch. Príslušníci sú rozdelení do skupín a aktuálne sa preveruje ich fyzická kondícia, ale tiež technické zručnosti. Pohybujú sa v teréne v Nízkych Tatrách.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy