­čö┤ AKTUALITY Z REZORTU VN├ÜTRA ZA UPLYNUL├Ł T├Ł┼ŻDE┼ç ­čôî Prin├í┼íame preh─żad aktual├şt z rezortu vn├║tra za posledn├Ż t├Ż┼żde┼ł. Viac inform├íc…

­čö┤ AKTUALITY Z REZORTU VN├ÜTRA ZA UPLYNUL├Ł T├Ł┼ŻDE┼ç ­čôî

Prin├í┼íame preh─żad aktual├şt z rezortu vn├║tra za posledn├Ż t├Ż┼żde┼ł. Viac inform├íci├ş n├íjdete na str├ínke ministerstva. https://www.minv.sk/?tlacove-spravy Prajeme pr├şjemn├ę ─Ź├ştanie. ­čÖé

Ô×í´ŞĆ Lep┼íie podmienky pre Policajn├Ż zbor ­čĹ«­čÜôԜŴŞĆ

Prioritou s├║─Źasn├ęho vedenia ministerstva vn├║tra je zlep┼íovanie podmienok na pr├ícu v┼íetk├Żch zlo┼żiek rezortu. Medzi hlavn├ę priority tie┼ż patr├ş Pol├şcia Slovenskej republiky. Jednou z navrhovan├Żch zmien je zn├ş┼żenie veku na prijatie do Policajn├ęho zboru na 18 rokov a teda zru┼íenie slu┼żby kadeta. ÔÇ×O─Źak├ívame, ┼że tento krok prispeje k v├Ą─Ź┼íiemu z├íujmu ob─Źanov o slu┼żbu v Policajnom zbore po ukon─Źen├ş stredo┼íkolsk├ęho vzdelania, ─Źo bude ma┼ą vplyv na kvalitnej┼íie a taktie┼ż udr┼żate─żn├ę person├ílne obsadenie, odstr├íni sa tie┼ż dvojko─żajnos┼ą v syst├ęme prij├şmania do slu┼żobn├ęho pomeru,ÔÇť uviedol do─Źasne poveren├Ż minister vn├║tra SR Roman Mikulec.

Preh─żad navrhovan├Żch zmien n├íjdete na ­čĹë https://www.facebook.com/photo/?fbid=554189666737770&set=a.222355789921161

Ô×í´ŞĆ Transparentn├ę inform├ície o neziskovom sektore na jednom mieste Ôťů­čôť­čôŹ

Ministerstvo vn├║tra prin├í┼ía u┼żito─Źn├║ novinku. Od 1. janu├íra 2023 sme roz┼í├şrili verejn├║ ─Źas┼ą registra mimovl├ídnych neziskov├Żch organiz├íci├ş. Ob─Źania tak n├íjdu na webe https://ives.minv.sk/rmno/ po novom aj elektronick├║ podobu stanov, zria─Ćovac├şch list├şn, zria─Ćovac├şch zml├║v, zakladac├şch list├şn, ┼ítat├║tov a nada─Źn├Żch list├şn mimovl├ídnych neziskov├Żch organiz├íci├ş veden├Żch v registri.

Ô×í´ŞĆ Poskytovanie do─Źasn├ęho ├║to─Źiska pre od├şdencov sa pred─║┼żi ­čĆá­čç║­č玭čôć

Po za─Źat├ş vojny na Ukrajine a s ┼łou s├║visiacim pr├şlevom ve─żk├ęho mno┼żstva os├┤b utekaj├║cich pred vojnov├Żm konfliktom do kraj├şn E├Ü Slovensk├í republika ako jedna z prv├Żch eur├│pskych ┼ít├ítov za─Źala s poskytovan├şm do─Źasn├ęho ├║to─Źiska. Poskytovanie do─Źasn├ęho ├║to─Źiska m├í svoje opodstatnenie aj na─Ćalej a predl┼żuje sa.

Osob├ím, ktor├ę maj├║ na doklade o tolerovanom pobyte s ozna─Źen├şm DO─îASN├ë ├ÜTO─îISKO uveden├Ż d├ítum platnosti do 4. marca 2023, bude plati┼ą tento doklad aj na─Ćalej minim├ílne do 4. marca 2024 bez povinnosti vykonania ─Ćal┼í├şch administrat├şvnych krokov.

Ôťů Aktualizova┼ą si ho v┼íak v pr├şpade z├íujmu m├┤┼żu prostredn├şctvom elektronickej slu┼żby MV SR na ­čĹë https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/Cudzinci/overenie-platnosti/

Ô×í´ŞĆ Po─Źet Ukrajincov v ┼ít├ítom dotovanom ubytovan├ş kles├í ­čĆá­čç║­čçŽ

S├║hrnn├í vyplaten├í suma za cel├ę obdobie od marca do konca roka 2022 predstavuje pribli┼żne 54 mili├│nov eur. Za ostatn├Ż uzavret├Ż mesiac (november 2022) po─Źet ubytovate─żov predstavoval 7 616, ktor├ş po┼żiadali o ubytovac├ş pr├şspevok za 25 915 ubytovan├Żch os├┤b. MV SR zaznamenalo najvy┼í┼í├ş po─Źet ubytovan├Żch od├şdencov a od├şdenk├Ż┼ł v m├íji 2002, odvtedy ich po─Źet postupne kles├í.

Ô×í´ŞĆ Kontroln├ę chemick├ę laborat├│ri├í civilnej ochrany vykonali v roku 2022 viac ako 2 800 anal├Żz ­čžź­čž¬­čĹęÔÇŹ­čöČ

Medzi z├íkladn├ę zlo┼żky integrovan├ęho z├íchrann├ęho syst├ęmu patria aj kontroln├ę chemick├ę laborat├│ri├í civilnej ochrany (KCHL CO), ktor├ę funguj├║ pod Ministerstvom vn├║tra SR. P├┤sobia v nich ┼ípi─Źkov├ş odborn├şci na chemick├ę a radia─Źn├ę anal├Żzy. V roku 2022 vydalo Centr├ílne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie kr├şzov├ęho riadenia MV SR 57 pr├şkazov pre nasadenie KCHL CO. Celkovo pracovn├şci vykonali po─Źas roka 2022 viac ako 2 800 anal├Żz.

Ô×í´ŞĆ Pln├ę reg├íle v obchodoch = ┼żiadna vojna? ­čś▒­čÜź

Profil Hoaxy a podvody – Pol├şcia SR upozornil na ┼í├şriaci sa status o ├║dajnej neexistencii biedy a vojny na Ukrajine. ├Ü─Źet pod n├ízvom „Jana Saxa“ zverejnil fotografie reg├ílov pln├Żch potrav├şn, alkoholu a in├ęho tovaru, a kladie ot├ízku, ─Źi je naozaj Ukrajincom potrebn├ę pom├íha┼ą, ke─Ć v biede ne┼żij├║. Status v┼íak nie je mo┼żn├ę overi┼ą, ned├í sa napr├şklad poveda┼ą kedy boli fotky spraven├ę. Spochyb┼łovanie pomoci Ukrajincom je jedn├Żm z hlavn├Żch prokreme─żsk├Żch narat├şvov od prv├ęho d┼ła vojny. To, ┼że na z├ípade krajiny je ┼żivot viac-menej bezpe─Źn├Ż neznamen├í, ┼że pomoc je potrebn├ę zastavi┼ą. In├ę oblasti Ukrajiny s├║ pod neust├ílou pa─żbou rusk├Żch rakiet, ─żudia nemaj├║ pr├şstup k zdravotnej starostlivosti ─Źi elektrina funguje len p├ír hod├şn do d┼ła.

ÔŁŚ Inform├ície v┼żdy overujte z viacer├Żch d├┤veryhodn├Żch zdrojov. ÔŁŚ

Viac sa do─Ź├ştate na ­čĹë https://www.facebook.com/hoaxPZ/photos/a.317666309061243/1379153046245892/

Ô×í´ŞĆ ┼átudentka Ani─Źka z Ukrajiny o ┼żivote na Slovensku ­čç║­č玭čĹę­č窭čç░

V prvej epiz├│de podcastu Zvonka o vn├║tre, ktor├║ pre ministerstvo pripravili ┼ítudenti a ┼ítudentky UKF v Nitre si m├┤┼żete vypo─Źu┼ą pr├şbeh ┼ítudentky Ani─Źky z Ukrajiny.

V podcaste sa dozviete:
Ôľ¬´ŞĆ ak├Ż bol ┼żivot ┼ítudentky Ani─Źky na Slovensku pred a po za─Źat├ş vojny na Ukrajine,
Ôľ¬´ŞĆ ako pre┼ż├şvala prv├ę dni konfliktu a
Ôľ¬´ŞĆ ako sa vysporiadala s nen├ívistn├Żmi koment├írmi.

Ministerstvo vn├║tra v spolupr├íci s Univerzitou Kon┼ítant├şna Filozofa v Nitre spustilo komunika─Źn├║ kampa┼ł, ktorej cie─żom je pribl├ş┼żi┼ą ┼żivot od├şdencov z Ukrajiny na Slovensku a ich pr├şnos pre spolo─Źnos┼ą.

Podcast n├íjdete na ­čĹë https://fb.watch/iaiYovKJ__/

Ô×í´ŞĆ Aktu├ílne lav├şnov├ę nebezpe─Źenstvo skontrolujte na ­čĹë laviny.sk ÔŁä´ŞĆ­čĆö´ŞĆÔŁŚ

Horsk├í z├íchrann├í slu┼żba a Stredisko lav├şnovej prevencie apeluje na turistov, aby pred v├Żstupom do vy┼í┼í├şch pol├┤h d├┤kladne sledovali upozornenia na lav├şnov├ę nebezpe─Źenstvo na webe laviny.sk. Aktu├ílne upozornenia a odpor├║─Źania uverej┼łuje HZS aj na svojej str├ínke ­čĹë hzs.sk. Pohyb v hor├ích d├┤kladne zv├í┼żte, prisp├┤sobte svojim schopnostiam a d├┤sledne pripravte svoju v├Żzbroj a v├Żstroj.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy