📜 ROK PO HYSTÉRII OKOLO OBRANNEJ DOHODY S USA SA ŽIADNA KATASTROFA NEKONÁ Dnes uplynul rok od podpísania obrannej zmluvy medzi…

📜 ROK PO HYSTÉRII OKOLO OBRANNEJ DOHODY S USA SA ŽIADNA KATASTROFA NEKONÁ

Dnes uplynul rok od podpísania obrannej zmluvy medzi Slovenskom a USA. Jej prijatie sprevádzali klamstvá s cieľom vyvolať strach a spochybniť spoluprácu s naším kľúčovým spojencom.

Strašili nás rozmiestnením jadrových zbraní na našom území, stratou suverenity či stratou kontroly nad vojenskými základňami. Prokremeľské kanály o obrannej dohode tvrdili, že Slovensku hrozí okupácia. Tá mala podľa nich byť oveľa horšia ako okupácia vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968, pričom práve ju mylne označujú za bratskú pomoc.

Dnes, rok po podpise zmluvy, je všetkým jasné, že nič z toho sa nenaplnilo. Vzájomné osočovanie, útoky na zástancov dohody, boli na dennom poriadku a zahltili informačný priestor. Táto polarizácia a vulgarizácia iba nahrávala tým, ktorí dlhodobo podrývajú našu demokraciu.

💪 NAŠA OBRANYSCHOPNOSŤ JE VĎAKA SPOLUPRÁCI SILNEJŠIA

V dobe, keď Rusko rozpútalo vojnový konflikt priamo v našom susedstve, sú kľúčové spojenectvá s demokratickými partnermi, ktoré sme si na rozdiel od okupácie zvolili slobodne a dobrovoľne. Práve vďaka nim sme uplynulý rok posilnili obranyschopnosť Slovenska: napríklad príchodom mnohonárodnej bojovej skupiny NATO, rozmiestnením systémov PATRIOT na našom území či prijatím prvého moderného nemeckého tanku Leopard (spolu ich budeme mať časom 15).

👉 NEUTRALITA SLOVENSKA JE ROZPRÁVKA

Neutralita v čase ruskej agresie je rozprávka. Rusko z nás nechce mať most medzi Východom a Západom, Rusko nás označilo za nepriateľský štát. Kremeľ nás dodnes považuje za svoju zónu vplyvu.

EÚ, ktorej sme členmi, je najúspešnejším mierovým projektom od druhej svetovej vojny. Pred jej vznikom boli vojny na území Európy bežnou vecou.

Bezpečnosť Slovenska garantuje aj naše členstvo v NATO. Najlepšou prevenciou je článok 5, ktorý zaručuje, že útok na jedného člena by bol považovaný za útok na všetkých 30 členov. Práve vďaka tomuto princípu si agresor svoje plány radšej rozmyslí.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy