📑 VÍZIA SLOVENSKEJ KULTÚRNEJ POLITIKY ZÍSKALA JASNÉ KONTÚRY DO ROKU 2030 Ako nám ukázala Revízia výdavkov na kultúru z júla 20…

📑 VÍZIA SLOVENSKEJ KULTÚRNEJ POLITIKY ZÍSKALA JASNÉ KONTÚRY DO ROKU 2030

Ako nám ukázala Revízia výdavkov na kultúru z júla 2020 a podčiarkla pandémia, Slovensko nemá ani po 30-tich rokoch samostatnosti jasne definovanú a dátami podloženú kultúrnu politiku.

🗂️ Ministerstvo kultúry vyše 2 roky so stovkami expertov a expertiek pracovalo na tvorbe zásadného strategického dokumentu, ktorý pomôže vytvoriť lepší kultúrny ekosystém a prinesie prierezové riešenia pre čo najviac oblastí kultúry.

🇸🇰 Stratégia kultúry a kreatívneho priemyslu 2030 má ambíciu ukotviť kultúru v širšom povedomí ľudí a prepísať dlh 30 ročného príbehu jej podceňovania. Nejde tu pritom len o víziu kultúry, spolu s tímom stratégie sme ju chápali ako víziu budovania našej slovenskej a zároveň európskej identity.

🎭🎤 Umenie a kultúra nám pomáhajú byť otvorenejšími, rešpektujúcejšími, citlivejšími, kritickejšími. A aj tieto atribúty potrebujeme na to, aby sme ako spoločnosť mohli byť sebavedomejšími, slobodnejšími a napredovať.

🤝 Základným atribútom celej tvorby stratégie bola participácia a preto by som vás rada pozvala na prezentáciu tohto materiálu spojenú s diskusiou. Budeme veľmi radi, keď vašimi pripomienkami a postrehmi prispejete k finálnej podobe tohto dokumentu, ktorý je už predložený do medzirezortného pripomienkového konania.

🗣️ Teším sa na podnetnú diskusiu v pondelok 13. februára o 17:00 v priestoroch vynovenej SNG alebo cez živé vysielanie na Facebooku ministerstva kultúry.

🌐 Dokument nájdete na portáli www.slov-lex.sk s priradeným číslom: LP/2023/52 alebo na www.strategiakultury.sk

Autor správy, foto a správu publikoval Natália Milanová – ministerka kultúry on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy