💡 POMOC S ENERGIAMI ZÍSKALO VIAC AKO 13-TISÍC SUBJEKTOV Podniky aj organizácie získali v rámci koncoročnej výzvy @Ministerstvo …

💡 POMOC S ENERGIAMI ZÍSKALO VIAC AKO 13-TISÍC SUBJEKTOV

Podniky aj organizácie získali v rámci koncoročnej výzvy @Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky spolu viac ako 77 miliónov eur na pomoc s vysokými cenami energií. Ďalšia pomoc je na ceste.

V prvom kole bolo doručených 19 280 žiadostí o energodotácie. Finančná pomoc bola schválená pre 13 631 subjektov v rôznych odvetviach hospodárstva a organizácií. Štát preplatil spoločnostiam 80 % nákladov nad úrovňou 199 eur za megawatthodinu pri elektrine a 99 eur za megawatthodinu pri plyne. Ministerstvo hospodárstva tak subjektom spolu vyplatilo pomoc vo výške viac ako 77 mil. eur.

💶 ĎALŠIA POMOC JE NA CESTE

Výzvu spustil rezort ešte na začiatku decembra minulého roka, no plánuje aj ďalšiu pomoc v tejto bezprecedentnej situácii:
👉 Ministerstvo upozorňuje malé podniky a organizácie s ročnou spotrebou nepresahujúcou 30 megawatthodín v elektrine a 100 megawatthodín v plyne, na pripravovanú výzvu, ktorá bude zverejnená v krátkej dobe.
👉 Rezort hospodárstva opakovane zdôraznil, že o uvedenú pomoc na drahé energie môžu požiadať taktiež samosprávy. O kompenzácie vysokých cien energií môžu požiadať všetky subjekty vykonávajúce hospodársku činnosť.
👉 Parametre čerpania spresní rezort v závislosti od vývoja situácie s cenami energií. Aktualizované informácie nájdete na webe https://energodotacie.mhsr.sk/
👉 Vyhlásená bola taktiež výzvu pre dodávateľov tepla: je otvorená do 31. 12. 2023 a je v nej vyčlenených takmer 400 mil. eur.
👉 Ministerstvo už rokuje s dodávateľmi energií, aby boli zhovievaví pri platení niekoľkonásobne vyšších preddavkových faktúr pre malé podniky za energie.
👉 V novembri rezort realizoval aj výzvu pre energeticky náročné podniky, kde bolo alokovaných a vyčerpaných 40 mil. eur. Poskytnuté boli 138 firmám a táto výzva bude zverejnená taktiež znovu i v roku 2023.

Prinášať premyslené riešenia a pomoc v čase energetickej krízy ostáva prioritou aj v tomto roku. Spolu to zvládneme.

#podjednoustrechou

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy