­čĺí ─ÄAL┼áIA POMOC PRE VEREJN├Ł SEKTOR JE NA CESTE V dobe klimatick├Żch hrozieb a energetick├Żch v├Żziev sa krajiny r├┤znymi sp├┤sobmi sn…

­čĺí ─ÄAL┼áIA POMOC PRE VEREJN├Ł SEKTOR JE NA CESTE

V dobe klimatick├Żch hrozieb a energetick├Żch v├Żziev sa krajiny r├┤znymi sp├┤sobmi sna┼żia ─Źo najviac zmen┼íi┼ą svoju uhl├şkov├║ stopu a prechod na obnovite─żn├ę zdroje energie je krokom vpred. Preto Eur├│pska ├║nia a Ministerstvo hospod├írstva Slovenskej republiky pon├║kaj├║ pomoc aj v tejto oblasti: na podporu vyu┼żitia fotovoltick├Żch syst├ęmov vo verejnom sektore je z eur├│pskych zdrojov k dispoz├şcii 5 mili├│nov ÔéČ. V ─Źasoch energetick├Żch v├Żziev a environment├ílnych zmien in┼ítalovan├şm sol├írnych panelov pom├íhame nielen pe┼ła┼żenk├ím a rozpo─Źtom, ale aj aj pr├şrode.

Ôťů O financie m├┤┼żu po┼żiada┼ą obce, mest├í, V├ÜC ─Źi verejnopr├ívne in┼ítit├║cie.
Ôťů M├┤┼żete z├şska┼ą podporu a┼ż do v├Ż┼íky 95 % n├íkladov.
Ôťů V├Żzva je ur─Źen├í na pomoc a rozvoj v regi├│noch s v├Żnimkou Bratislavsk├ęho samospr├ívneho kraja.
Ôťů Uz├ívierka prv├ęho kola: 28. febru├ír 2023.

V├Żzvu zastre┼íuje Slovensk├í inova─Źn├í a energetick├í agent├║ra na ich webe n├íjdete v┼íetky potrebn├ę inform├ície. Spolupr├íca z├ístupcov E├Ü, na┼íich predstavite─żov, ale i z├ístupcov miest a obc├ş ─Źi obyvate─żstva v t├Żchto n├íro─Źn├Żch ─Źasoch ukazuje, ┼że sme pod jednou strechou. Spolu to zvl├ídneme.

#podjednoustrechou

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy