­čĹŹVY┼áE 8 MILI├ôNOV PRE SLOVENSK├ŁCH VEDCOV Dnes som na vl├íde predlo┼żila n├ívrh na podporu viac ako 8 mili├│nov eur pre unik├ítny proje…

­čĹŹVY┼áE 8 MILI├ôNOV PRE SLOVENSK├ŁCH VEDCOV
Dnes som na vl├íde predlo┼żila n├ívrh na podporu viac ako 8 mili├│nov eur pre unik├ítny projekt Fyzik├ílneho ├║stavu SAV. Slovensk├ş vedci toti┼ż patria k svetovej ┼ípi─Źke v oblasti v├Żvoja kvantovej komunik├ície.

­čĹë Je to ├║plne prevratn├Ż sp├┤sob ┼íifrovania, ktor├Ż je neprelomite─żn├Ż a predstavuje najvy┼í┼íiu mo┼żn├║ bezpe─Źnos┼ą prenosu d├ít.

­č窭čç░ Vedci z Fyzik├ílneho ├║stavu SAV v spolupr├íci s rak├║skymi kolegami u┼ż spustili v├┤bec prv├║ cezhrani─Źn├║ kvantov├║ komunika─Źn├║ linku na svete! Teraz stoja pred ├║lohou prepoji┼ą 12 in┼ítit├║ci├ş na Slovensku a postupne sa napoji┼ą na kvantov├ę siete, ktor├ę vznikaj├║ v E├Ü.

­čĹë V ─Źase, ke─Ć sme svedkami podkop├ívania mieru v Eur├│pe, je v ┼żivotom z├íujme Slovenska zvy┼íova┼ą svoju bezpe─Źnos┼ą. A nejde len o vojensk├║ obranyschopnos┼ą na┼íej krajiny, ale napr├şklad aj o to, aby sme zaistili bezpe─Źnos┼ą online priestoru, ktor├Ż je ter─Źom nepriate─żsk├Żch ├║tokov.

Bohatstvom Slovenska s├║ ┼íikovn├ş, pracovit├ş a vzdelan├ş ─żudia. Po rokoch nez├íujmu b├Żval├Żch vl├íd je na┼í├şm cie─żom v├Żrazne podporova┼ą vedu, v├Żskum a inov├ície, lebo iba nov├ę dynamick├ę odvetvia prines├║ ─żu─Ćom dobre platen├ę miesta a lep┼í├ş ┼żivot.

Potrebujeme dr┼ża┼ą krok s najlep┼í├şmi a patri┼ą medzi eur├│pskych inova─Źn├Żch l├şdrov. Projekt kvantovej komunika─Źnej siete je skvel├Żm pr├şkladom toho, akou cestou sa Slovensko mus├ş ubera┼ą. ÔŁĄ´ŞĆ­č窭čç░

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy