🏴 SVET SA BLÍŽI K DESIVÉMU MÍĽNIKU: ROKU VOJNY Za jedenásť mesiacov od začiatku ruskej agresie na Ukrajine sme videli mnohé obr…

🏴 SVET SA BLÍŽI K DESIVÉMU MÍĽNIKU: ROKU VOJNY

Za jedenásť mesiacov od začiatku ruskej agresie na Ukrajine sme videli mnohé obrazy skazy a ľudského nešťastia. Aj zo záberov zničenej Buče tuhla krv v žilách.

Iryna mala 52 rokov, podľa pozostalých si užívala svoje znovuobjavené sebavedomie. Podľa kozmetickej lektorky, ktorá krátko pred vypuknutím vojny učila aj Irynu, niesla symboliku aj jej manikúra: srdiečko na prstenníku predstavovalo lásku, ktorú našla k sebe samej.

Irynu zastrelili, keď sa na bicykli vracala z práce, kde rozdávala jedlo ľuďom, ktorí sa tam ukrývali, a tiež varila pre ukrajinskú armádu. To, ako ju na ulici zabili ruskí okupanti, zachytili aj zábery z dronu. Na videu je vidieť, ako zabočila za roh bez toho, aby vedela, že tam striehnu ruské ozbrojené vozidlá. O sekundu neskôr zaznel výstrel.

🕊 SPRAVME VŠETKO PRE TRVALÝ A NAOZAJSTNÝ MIER

Vymenovať všetky obete ruskej agresie nie je možné, pretože okrem zabitých a zranených ľudí k nim môžeme prirátať milióny vysídlencov, unesené deti, ľudí žijúcich v strachu pred novými útokmi či trpiacimi hladom a zimou. Čím dlhšie vojna trvá, tým viac si zvykáme, že obetí pribúda, a cítime únavu zo správ, ktoré sa zdanlivo opakujú v hrôzostrašnej nekonečnej slučke.

Pomoc, ktorú stále poskytujeme našim susedom, zvyšuje aj našu vlastnú bezpečnosť, a preto je praktické a potrebné v nej pokračovať. Srdce na Iryninej ruke však môže byť pre celý demokratický svet pripomienkou toho, aby sme aj zoči voči našim vlastným starostiam nezabúdali ani na empatiu: je dôležité, aby naša pomoc napadnutej Ukrajine neustávala.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy