🏴 SVET SA BLÍŽI K DESIVÉMU MÍĽNIKU: ROKU VOJNY Rusko už jedenásť mesiacov útočí na Ukrajinu a jeho agresívne besnenie sa nevyhý…

🏴 SVET SA BLÍŽI K DESIVÉMU MÍĽNIKU: ROKU VOJNY

Rusko už jedenásť mesiacov útočí na Ukrajinu a jeho agresívne besnenie sa nevyhýba ani tým najmenším.

💥 ŠTVORROČNÁ LIZA ZOMRELA PRI RUSKOM ÚTOKU NA MESTO VINNYCIA

Liza Dmytrijevová zomrela pri ruskom útoku na ukrajinské mesto Vinnycia vo štvrtok 14. júla 2022. Mama ju vzala v ružovo-čiernom kočíku do vzdelávacieho centra v centre mesta. Na videách a fotkách z rána je veselá Liza, ako so smiechom tlačí svoj kočík, ako si zaujatá prezerá obrázkový pracovný list na logopedickom sedení. Zo záberov po ruskom útoku tuhne krv v žilách.

💔 ŽIVOT BEZ MILOVANEJ DCÉRKY

Lizina mama pri tomto ruskom útoku prišla o milovanú dcérku a tiež o nohu. Je naďalej aktívna na svojom instagramovom profile, kde pomáha rodičom detí s Downovým syndrómom a neustále spomína aj na svoje dievčatko. Tak to bolo aj počas minulých Vianoc, ktoré doma prežívali už bez Lizy:

„Neverím na zázraky. Verím v silu lásky. Verím v silu našich ľudí, ich smäd po živote, verím v NAŠE VÍŤAZSTVO. Bola som požehnaná, štyri roky som prežívala skutočnú lásku, tak málo času sme s Lizou mali. Táto láska nemá hranice, čas ani koniec. Trvá roky, storočia… Budem spomínať a milovať ju až do posledného dychu.“

🙏 NESTRÁCAJME ĽUDSKOSŤ

Je až neuveriteľné, že zoči voči správam o obetiach ruských útokov sa nájdu ľudia, ktorí napíšu „nemali sa tam motať“, „mali byť doma, keď vedeli, že sa ostreľuje“ či „je to len brnkanie na city“.

Bezcitnými ľuďmi nepohne už žiadna tragédia. Mnohých už vraj otupili každodenné hrôzostrašné správy, ktoré k nám prichádzajú z Ukrajiny. My však máme privilégium, že tieto správy zostávajú len na obrazovkách našich mobilov a televízorov, kým milióny Ukrajincov a Ukrajiniek ich prežívajú každú minútu svojho života. Pomoc, ktorú im stále poskytujeme, zvyšuje aj našu vlastnú bezpečnosť, a preto je praktické, potrebné a predovšetkým ľudské v nej pokračovať.

Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy