­čÄş ┼áT├üTNE DIVADLO KO┼áICE V SND S V├ŁNIMO─îNOU INSCEN├üCIOU NUREYEV ­čę░ Na p├┤de Slovensk├ę n├írodn├ę divadlo priv├ştame 4. febru├íra 2023 …

­čÄş ┼áT├üTNE DIVADLO KO┼áICE V SND S V├ŁNIMO─îNOU INSCEN├üCIOU NUREYEV

­čę░ Na p├┤de Slovensk├ę n├írodn├ę divadlo priv├ştame 4. febru├íra 2023 ┼át├ítne divadlo Ko┼íice s mimoriadne zauj├şmavou inscen├íciou ┼żivotn├ęho pr├şbehu Rudolfa Nurejeva, tane─Źn├şka a choreografa, ktor├Ż zmenil nazeranie na mu┼żsk├Ż klasick├Ż balet a zaujal svojou t├║┼żbou po slobode.

­čĹĆ Nurejev o─Źaril svojou osobnos┼ąou nielen umeleck├Ż svet, stal sa azda najsl├ívnej┼í├şm tane─Źn├şkom v┼íetk├Żch ─Źias. D─║┼żka potleskov nebrala konca; v roku 1964 po predstaven├ş Labutieho jazera vo Viedni, kde tancoval princa Siegfrieda vyvolalo publikum s├│listov pred oponu osemdesiatkr├ít ÔÇô bol to z├ípis do Guinnessovej knihy rekordov.

ÔşÉ Pr├ş─Ćte si u┼żi┼ą predstavenie strhuj├║cej baletnej fresky NUREYEV ÔÇô epickej dr├ímy, v ktorej Ondrej ┼áoth a Zuzana Mistr├şkov├í reflektuj├║ nielen kari├ęru, ale odha─żuj├║ i du┼íu umelca. V hlavnej ├║lohe sa exkluz├şvne v Bratislave predstav├ş dlhoro─Źn├Ż prv├Ż s├│lista Viedensk├ęho ┼ít├ítneho baletu Roman Laz├şk.

­čôî V sobotu 4. febru├íra o 18.00 hodine v Slovenskom n├írodnom divadle Ô×í´ŞĆ https://bit.ly/SND-Nureyev

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy