🎨 UMENÍM PROTI VOJNE 🇺🇦 Nečakaná a ničím nevyprovokovaná agresia Ruskej federácie voči suverénnej Ukrajine priniesla mnoho reak…

🎨 UMENÍM PROTI VOJNE

🇺🇦 Nečakaná a ničím nevyprovokovaná agresia Ruskej federácie voči suverénnej Ukrajine priniesla mnoho reakcií z umeleckých kruhov. SNM-Múzeum ukrajinskej kultúry otvorí výstavu výtvarných diel ako súčasť medzinárodného projektu Umením proti vojne.

✍️ V marci 2022 na Slovensko prišli umelkyne Natalia Borysova a Tatiana Iľachova z Kyjeva a o dva dni neskôr sa k nim pripojili výtvarníci Mychajlo Dovhaň a Alina Slavhorodská z Tuľčyna. Všetci štyria spolu s Miroslavom Capovčákom, garantom projektu, v jeho domácnosti v Rokytove pri Humennom 40 dní spolu tvorili. Výsledkom ich tvorivého úsilia bolo 85 diel. Postupne sa k nim svojimi obrazmi pripojili umelci z Poľska Joanna Topolska-Uliasz, Gosia Twardzik-Wilk, zo Slovinska Rajko Ferk, z Ukrajiny Andrij Čebykin, Ivan Didyk, Natalia Didyk, Žanna Ševčenko, Kosťantyn Čerňaveckyj a zo Slovenska Juraj Tkáčik, Ľudovít Ševčí a Eva Lorenzová.

📅 Výstavu si môžete pozrieť od 15. februára do 31. marca 2023 vo Svidníku. Medzinárodný projekt Umením proti vojne bude pokračovať až do víťazstva ukrajinského národa nad ruskými okupantmi a zavŕši sa výstavou v Národnej akadémii umenia Ukrajiny v Kyjeve.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy