­čÄĘ UMEN├ŹM PROTI VOJNE ­čç║­čçŽ Ne─Źakan├í a ni─Ź├şm nevyprovokovan├í agresia Ruskej feder├ície vo─Źi suver├ęnnej Ukrajine priniesla mnoho reak…

­čÄĘ UMEN├ŹM PROTI VOJNE

­čç║­čçŽ Ne─Źakan├í a ni─Ź├şm nevyprovokovan├í agresia Ruskej feder├ície vo─Źi suver├ęnnej Ukrajine priniesla mnoho reakci├ş z umeleck├Żch kruhov. SNM-M├║zeum ukrajinskej kult├║ry otvor├ş v├Żstavu v├Żtvarn├Żch diel ako s├║─Źas┼ą medzin├írodn├ęho projektu Umen├şm proti vojne.

ÔťŹ´ŞĆ V marci 2022 na Slovensko pri┼íli umelkyne Natalia Borysova a Tatiana I─żachova z Kyjeva a o dva dni nesk├┤r sa k nim pripojili v├Żtvarn├şci Mychajlo Dovha┼ł a Alina Slavhorodsk├í z Tu─ż─Źyna. V┼íetci ┼ítyria spolu s Miroslavom Capov─Ź├íkom, garantom projektu, v jeho dom├ícnosti v Rokytove pri Humennom 40 dn├ş spolu tvorili. V├Żsledkom ich tvoriv├ęho ├║silia bolo 85 diel. Postupne sa k nim svojimi obrazmi pripojili umelci z Po─żska Joanna Topolska-Uliasz, Gosia Twardzik-Wilk, zo Slovinska Rajko Ferk, z Ukrajiny Andrij ─îebykin, Ivan Didyk, Natalia Didyk, ┼Żanna ┼áev─Źenko, Kos┼ąantyn ─îer┼łaveckyj a zo Slovenska Juraj Tk├í─Źik, ─Żudov├şt ┼áev─Ź├ş a Eva Lorenzov├í.

­čôů V├Żstavu si m├┤┼żete pozrie┼ą od 15. febru├íra do 31. marca 2023 vo Svidn├şku. Medzin├írodn├Ż projekt Umen├şm proti vojne bude pokra─Źova┼ą a┼ż do v├ş┼ąazstva ukrajinsk├ęho n├íroda nad rusk├Żmi okupantmi a zav┼Ľ┼íi sa v├Żstavou v N├írodnej akad├ęmii umenia Ukrajiny v Kyjeve.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Generated by Feedzy